Hidrolik Pompa

Hidrolik Pompa
Hidrolik pompa mekanik enerjiyi hidrolik enerjiye dönüştüren bir devre elemanıdır. Hidrolik pompalar birçok denemek makine için güç kaynağıdır. Bu pompalar hidrolik silindirlerden ya da hidrolik motorlardan büyük miktarda yağ iletebilecek kapasiteye sahip ekipmanlardır.

Hidrolik pompa mekanik enerjiyi hidrolik enerjiye dönüştüren bir devre elemanıdır. Hidrolik pompalar birçok denemek makine için güç kaynağıdır. Bu pompalar hidrolik silindirlerden ya da hidrolik motorlardan büyük miktarda yağ iletebilecek kapasiteye sahip ekipmanlardır. Bu şekilde pompa sürücünün mekanik enerjisini hidrostatik enerjiye dönüştürülür Kaldırma indirme açma kapatma ile döndürme bileşenleri gibi farklı işler yapmak için pompa ile donatılmış olan hidrolik makineler kullanılabilir.

Hidrolik Pompa Çalışma Prensibi

ürün tipine bağlı olarak farklılık gösterir.

Hidrolik Pompa Çeşitleri

Hidrolik pompa çeşitleri arasında yer alan dişli pompaların basit bir yapısı vardır. Bunlar birbiri ile çalışan iki düz dişliden meydana gelmiştir. Bu pompa tipi ekonomiktir ve piyasada kolay bir şekilde bulunabilir. Bir diğer hidrolik pompa tipi ise paletli pompalardır. Paletli pompa türleri değişken deplasmana sahiptir. Bu pompa türleri kanatlı pompa adı ile de bilinir. Bunlar genel olarak takım tezgahları ve kapalı alanlarda çalışan hidrolik devrelerde tercih ediliyor. Üçüncü hidrolik pompa tipi ise pistonlu pompalardır. Bu pompalar yüksek verimli hidrolik pompa türleridir. Pistonlu pompaların kendi içinde farklı çeşitleri vardır. Bunlar eğik eksenli sabit eksenli değişken ve sabit eksenli gibi türlerdir.

Hidrolik Pompa Montajı

Hidrolik pompaların dışı sert ve dayanıklı malzemeler kullanılarak üretilmiştir. Hidrolik pompa montajına başlamadan önce bakım ve kontrol için yeterli boşluk bırakılmalıdır. Eğer pompa ağır bir gövdeye sahipse mutlaka gezer vinç kullanılmalıdır. Hidrolik pompa donma ve patlama tehlikesi olmayan bir yere monte edilmelidir. Ayrıca hidrolik pompanın monte edildiği yerin havalandırma sisteminin iyi olması ve nemsiz bir ortam olması büyük önem taşır. Hidrolik pompa montajı yapılırken çok titiz bir çalışma gereklidir.

Öncelikle pompa yerinin şartlara uygun hale getirilmesi gerekir. Yanlış ve dikkatsiz bir şekilde yapılan monte işlemi hidrolik pompanın ömrünü kısaltır. Hidrolik pompanın montajı yapıldıktan sonra bakımlarının da periyodik olarak yapılması çok önemlidir. Düzenli bakımları yapılmayan pompanın ömrü kısalır ve çalışırken parçaları erken aşınır. Tüm bunlara ek olarak hidrolik pompa montajından önce temel betonunun tamamen katılaşmış olması gereklidir. sitesini ziyaret ederek hidrolik pompa fiyatları ve çeşitlerini inceleyebilir ihtiyacınıza ve bütçenize en uygun olan ürünü güvenle satın alabilirsiniz.