YILDIZLAR KIZ VE ERKEK BASKETBOL GRUP MÜSABAKALARI TAMAMLANDI

YILDIZLAR KIZ VE ERKEK BASKETBOL GRUP MÜSABAKALARI TAMAMLANDI
Van’ın Erciş ilçesinde gerçekleşen ve yıldız erkeklerde 12, kızlarda ise 10 ilin ortaokul öğrencilerin katıldığı ‘Yıldızlar Erkek ve Kız Basketbol Gurup Maçları’ Erciş etabı, yapılan birincilik müsabakasıyla sona erdi.
Türkiye Okul Sporları Federasyon Başkanlığı’nın 2104-2015 faaliyet programında yer alan okullar arası kız ve erkek yıldızlar basketbol grup müsabakaları, 12 Dev Adam ile Erciş Kapalı Spor Salonlarında ayrı ayrı gerçekleşti. Doğu ve Güneydoğu Anadolu illerinden Ağrı, Batman, Bingöl, Bitlis, Erzurum, Hakkari, Iğdır, Kars, Şırnak, Muş, Siirt ile Van illerinin katıldığı grup müsabakaları yapılan grup maçlarıyla sona erdi.

Yıldız erkeklerde rakiplerini eleyerek gruptan ilk 3’e giren Özel Batman Final Okulu, Bitlis Güroymak Ortaokulu ile Özel Van Bahçeşehir Ortaokulu Elazığ’da Nisan ayının ikinci haftası yapılacak elemelerden ter dökecekler. Yıldız kızlar gurubunda ise rakiplerini eleyen ve ilk 3’e girmeyi başaran Bitlis Tatvan İMKB Ortaokulu, Erzurum Sabancı Ortaokulu ile Özel Van Bahçeşehir Ortaokulu basketbol takımları da yine Elazığ’da oynanacak elemelere hak kazandılar.

Erciş’te yapılan spor organizasyonundan ilçenin başarıyla çıktıklarını belirten Erciş İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet İsmail Yüce, mücadelelerin centilmenlik çerçevesinde tamamlandığını, kazanan ve kaybeden tüm takımları yürekten kutladığını söyledi.