VANLI ENGELLİLERDEN FARKLI GALİBİYET - VAN HABERLERİ

VANLI ENGELLİLERDEN FARKLI GALİBİYET - VAN HABERLERİ
Bedensel Engelliler Basketbol 2. Lig D Grubu’nda mücadele eden Van Bedensel Engelliler Spor Kulübü, deplasmanda karşılaştığı Hakkari Sümbül Engelliler Spor Kulübü’nü 27-67 gibi farklı bir skorla mağlup ettiler.
Maç sonrası açıklamalarda bulunan Van Bedensel Engelliler Spor Kulübü Başkanı Hanefi Baykara, deplasmanda aldıkları galibiyetle ligin ikinci yarısına iyi bir başlangıç yaptıklarını söyledi. Bu galibiyetle hedeflerine bir adım daha yaklaştıklarını ifade eden Baykara, bu hafta sonu da kendi sahalarında Batman ekibini ağırlayacaklarını belirterek, “Van ekibi olarak bu zorlu maçı kazanmayı hedefliyoruz. Sezonun en zorlu maçlarında birini oynayacağız. Bu maçta galip gelerek önümüzdeki en büyük engellerden birini asmak istiyoruz. Bu maça tüm halkımız davetlidir. Bizleri bu zorlu maçta yalnız bırakmasınlar. Vanlı sporseverlerin kendi takımına sahip çıkmasını istiyoruz.

Bizlere bu yıl destek veren ve desteklerini esirgemeyen Van Valimiz Aydin Nezih Doğan Beye ve Büyükşehir Belediyesi eş başkanları Bekir Kaya ve Hatice Çoban’a çok teşekkür ediyoruz. Bugüne kadar hep yanımızda ve destekçimiz oldular, bundan sonra da olmalarını istiyoruz. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Nevzat İnanç Bey, Van’da oynadığımız her maçta bizleri yalnız bırakmıyor ve sıkıntılarımızla çok yakından ilgileniyor.

Müdürümüze bizleri yalnız bırakmadığı için teşekkür ediyorum. Bu takıma herkesin sahip çıkmasını istiyorum. Bizler takim olarak başarı elde etmek istiyoruz. Bunun için de desteğe ihtiyacımız var. Van halkının desteklerini bekliyor, sporcularımı ve takım antrenörüm Necadin Sarica’yı almış oldukları bu galibiyetten dolayı kutluyorum”
dedi.