VANLI BASKETBOLCULAR YARI FİNALDE - VAN HABERLERİ

VANLI BASKETBOLCULAR YARI FİNALDE - VAN HABERLERİ
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen Anadolu Yıldızlar Ligi Basketbol Müsabakaları’nı şampiyonlukla tamamlayan Vanlı basketbolcular yarı finale çıktı.
Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü tarafından Malatya’da düzenlenen Anadolu Yıldızlar Ligi Basketbol Müsabakaları’na Ağrı, Kars, Iğdır, Malatya, Tunceli, Elazığ, Bitlis, Bingöl, Muş ve Van illeri katıldı.

Müsabakalarda Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü basketbol takımları, bayan ve erkekler kategorisinde tüm rakiplerini yenerek şampiyon oldular. Diyarbakır’da yapılacak olan Anadolu Yıldızlar Ligi Yarı Final Müsabakaları’nda Van’ı temsil edeceklerini ifade eden basketbol antrenörü Tezcan Tokçan, bayanlar ve erkekler kategorilerinde dereceye giren Vanlı basketbolcuları tebrik ederek başarılar diledi.

Tokçan; “Öncelikle ilimiz adına katıldığımız Anadolu Yıldızlar Ligi Basketbol Müsabakaları’nda rakiplerini yenerek bizlere şampiyonluğu yaşatan bayan ve erkek sporcularımızı tebrik ediyoruz. İnşallah bu güzel başarılarından sonra Diyarbakır’da katılacağımız Anadolu Yıldızlar Ligi Yarı Final Müsabakaları’nda şampiyon olup ilimizin adını güzel şekilde duyurmayı hedefliyoruz” diye konuştu.