VANLI BADMİNTOCULAR GRUP BİRİNCİSİ OLDU - VAN HABERLERİ

VANLI BADMİNTOCULAR GRUP BİRİNCİSİ OLDU - VAN HABERLERİ
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen Anadolu Yıldızlar Ligi Badminton Müsabakaları’na katılan Vanlı sporcular, takım halinde grup birincisi oldular.
Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü’nün 2015 faaliyet programında yer alan ve Anadolu Yıldızlar Ligi Projesi kapsamında Iğdır, Ağrı, Bitlis, Kars, Malatya, Tunceli, Elazığ, Muş, Bingöl ve Van’ın da katıldığı müsabakalar, Muş Atatürk Spor Salonu’nda yapıldı. Rakiplerini yenerek grup birincisi olan Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Badminton Takımı, Gaziantep’te yapılacak olan çeyrek final müsabakalarında Van’ı temsil edecek.

Yapılan müsabakalar sonucunda dereceye giren sporculara ödülleri müsabakaları izleyen protokol üyeleri tarafından verildi.

Badminton Van İl Temsilcisi Atilla Enterili, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından sporun yaygınlaştırılması, alt yapı sağlanması ve ulusal düzeyde sürdürülmesi için düzenlenen Anadolu Yıldızlar Ligi Badminton Müsabakaları’na 5 sporcu ile katıldıklarını söyledi. Enterili, “Sporcularımız çok iyi bir performans sergileyerek takım halinde grup birinci oldular.

Grup birinciliğini kazanan takımımız çeyrek final yarışmalarına katılma başarısı göstererek bizleri bir kez daha mutlu etti. Buradan bütün katılan sporcularımızı tebrik ediyor, emeği geçen bütün antrenör ve arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.