VAN'DA 'YERLİ VEKİL' İSTEĞİ - VAN HABERLERİ

VAN'DA 'YERLİ VEKİL' İSTEĞİ - VAN HABERLERİ
Vanlı gazeteci Ataullah Arvas'ın AK Parti Van Milletvekili Aday Adayı Zafer Şahin için ‘Van’ımızın çocuğunu isteriz’ yazısı üzerine Vanlılar da 'yerli vekil' istediklerini söylediler.
TGRT FM Radyo Müdürü ve köşe yazarı Vanlı Ataullah Arvas, bu haftaki köşesini Van ve AK Parti'nin genç aday adayı Zafer Şahin'e ayırmıştı. Van'ın artık kendi evlatlarına ihtiyaç duyduğunu, son dönemlerde adı sıkça zikredilen Zafer Şahin'in Van'da kanayan birçok yaraya merhem olabileceğini ve Van'ın öne çıkan birçok sorununu yazan Arvas’ın “Van'ımızın Çocuğunu İsteriz” başlıklı yazısı şöyle:

“Eski başbakanlardan Ferit Melen ve Kamuran İnan'ın memleketi Van'da yerli aday tartışması yaşanmaktadır. Konu, yabana atılacak gibi değildir. Gelinen noktada, Van'ımızın evladını istemek kimsenin gücüne gitmesin! AK Parti Aday Adayı Zafer Şahin, bunlardan biridir. Kökleri yüzyıllardır Van'da olan Şahin, kendisini iyi yetiştirmiş, ilimizin meselelerine müdrik bir mühendistir. Bu aday adayla partisi, şehrin demokrafik yapısını da yakalamış olacaktır. Van'da herkesin gönül rahatlığıyla oy vereceği Şahin'e başarılar dilerim.”

Ataullah Arvas'ın yazısı sonrası Vanlılar da 'yerli vekil' istediklerini dile getirdiler.