VAN’DA OKULLAR ARASI BOCCE YARIŞMASI - VAN HABERLERİ

VAN’DA OKULLAR ARASI BOCCE YARIŞMASI - VAN HABERLERİ
Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü destekleriyle düzenlenen Okullar Arası Bocce Yarışması başladı.
İHA muhabirine açıklamalarda bulunun milli oyuncu ve aynı zamanda Beden Eğitimi Öğretmeni Birkan Tülek, Bocce yarışmalarının tüm illerde yapıldığını ve illerde dereceye giren öğrencilerin daha sonra Adıyaman’da yapılacak olan bölge yarışmalarına katılacaklarını ifade etti. Tülek, “Gençler, yıldızlar ve küçükler kategorilerinde bay ve bayanlar olmak üzere toplam 6 kategoride müsabakalarımız yapılıyor. Burada ilk sırayı alan ekipler, Adıyaman’da yapılacak olan bölge seçimlerine, orada da başarı gösterenler daha sonra Mersin’de yapılacak olan Türkiye Şampiyonası’na katılacaklar” dedi.

Türkiye’de Bocce yarışmalarının birincilik, ikincilik ve üçüncülük müsabakalarının da yapıldığını ifade eden Tülek, “Türkiye Şampiyonası’nda başarılı olan ve milli takım seçmelerine katılan öğrenciler, daha sonra Avrupa, dünya ve Akdeniz Oyunları’nda ülkemizi temsilen yurt dışına gidecekler” ifadelerini kullandı.

Her okuldan 3 öğrencinin katıldığı müsabakalarda 30 okuldan toplam 90 öğrencinin yer aldığı belirtildi.
Bocca’nın çok zevkli olduğunu ve aynı zamanda konsantrasyon gerektiren bir oyun olduğunu vurgulayan öğrenciler ise, hedeflerinin önce bölgede sonrada Türkiye Şampiyonası’nda Van’ı en güzel şekilde temsil etmek olduğunu söylediler.