VAN'DA MUHTEŞEM KONSER - VAN HABERLERİ

VAN'DA MUHTEŞEM KONSER - VAN HABERLERİ
Van Anadolu Müzik Cemiyeti Derneği tarafından verilen konser büyük ilgi gördü.
Lokman Hekim Hastanesi sponsorluğunda Yüzüncü Yıl Üniversitesi Cengiz Ardinç Kültür Merkezi’nde düzenlenen konsere Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Abdullah Barutçu, İl Jandarma Komutanı J. Pilot Kurmay Albay İrfan Kızılaslan ve vatandaşlar katıldı. Bütün yörelere ait türkülerin seslendirildiği konserde Kürtçe şarkılar da seslendirildi.

Koroda yer alan Lokman Hekim Van Hastanesi Müdürü Salih Gümüş, Lokman Hekim Hastaneleri olarak Van’da sanat, kültür, spor ve her türlü etkinliklerde yer almaya çalıştıklarını belirterek, “Van Anadolu Müzik Cemiyeti, benim de solist olarak yer aldığım bir topluluk. İki yıldır Anadolu Müzik Cemiyeti Derneği ile birlikte konserlere çıkıyoruz. Çok güzel vakit geçiriyoruz. Arkadaşlarımızla ülkenin her tarafından türküler öğreniyoruz. Hep birlikte her konser döneminde yaklaşık 30 türkü öğreniyoruz.

Şu ana kadar dört konsere çıktık. Bu konserlerde 120 eserlik güzel bir repertuar öğrenmiş olduk. Aslında halk müziği alanında iyi bir repertuardır. Dediğimiz gibi Karadeniz’den Akdeniz’e, Doğu Anadolu’dan, bütün yörelerden türküler seslendiriyoruz. Bu arada koromuzda da her yöreden insanlar var. Tayinle Van’a gelmiş birçok memur arkadaşımız da var. Van’da birçok yerel sanatçımız olmak üzere bazı Vanlı arkadaşımız da var.

Güzel bir kaynaşma, dostluk, kardeşlik içerisinde, gerçekten örnek olabilecek bir çalışma olduğunu düşünüyorum. Tabi bu tür işler biraz daha ekonomiye dayanıyor. Bu tarz derneklere daha çok gelen insanlar gönüllü, mutlaka sponsor firmaların desteğiyle bu tür faaliyetler yürüyebiliyor. Biz de elimizden geldiğince yönetim olarak destek vermeye çalışıyoruz” dedi.
Konser, sponsor olan firmalara plaket yerine dikilen ağaç belgesi takdiminden sonra sona erdi.