VAN’DA MODEL UÇAK KURSU - VAN HABERLERİ

VAN’DA MODEL UÇAK KURSU - VAN HABERLERİ
Türk Hava Kurumu (THK) Van Şube Başkanlığı ile Toplum Destekli Polislik Müdürlüğü’nce ortaklaşa düzenlenen 2015 yılı 6. Ücretsiz Model Uçak Kursları başladı.
Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi’nde Zaferler Ortaokulu’nun 21 öğrencisinin katılımıyla Model Uçak Rehber Öğretmeni İlhan Gezgen gözetiminde verilen kursa başladı. Konuyla ilgi açıklama yapan THK Van Şube Başkanı Vahdettin Dicle, mart ayında İpekyolu, Muradiye ve Erciş ilçelerinde birer kurs açtıklarını ve bu kurslarda toplam 49 öğrenciye 3 model uçak rehber öğretmeni tarafından havacılık ve model uçak eğitimi verildiğini söyledi.

Dicle, “İlimizde havacılığı yaymak için elimizden gelen tüm imkânları seferber etmiş bulunmaktayız. Geçen yıl havacılık merkezlerimize toplam 20 öğrenci gönderdik. Bu yıl bu rakamı 50 öğrenciye çıkarmak istiyoruz. Bizim açtığımız bu kurslarda öğrencilerimizin havacılığa olan ilgisi artmaktadır. Biz uçan bir gençlik hedeflemekteyiz. Bu kurslarımızın tamamı ücretsizdir. Model uçakların ve hava araçlarının uçuş prensipleri aerodinamik ve uçuş teorisi anlatılmaktadır.

Bu kurum halkımızın emrinde ve nice yıllar emrinde olmaya devam edecektir. Yamaç paraşüt planör, yelken kanat serbest paraşüt kurslarına ilgi çok büyük. Türk milletinin maddi ve manevi destekleri ile yaşayan, havacılığın her alanını milletimize benimseten, sevdiren ve ilerletmek için görev yapan bir kurumuz. Kurslarımız yıl içersinde devam edecektir”
dedi.