Van'da Futbol Müsabakası!

Van'da Futbol Müsabakası!
Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ve Gençlik Haftası kapsamında oynanan gençler ve şöhretler futbol maçı sona erdi.
15-21 Mayıs 2015 tarihleri arasında Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ve Gençlik Haftası kapsamında Atatürk Şehir Stadı’nda gençler ve şöhretler futbol maçında karşı karşıya geldiler. Şöhretler takımını kurum amirleri, vali yardımcıları ve geçmişte profesyonel olarak futbol oynamış sporcular oluştururken, gençler takımını ise liseler arası futbol müsabakalarında il birincisi olan Mehmet Akif Ersoy Lisesi Takımı oluşturdu. Renkli görüntülere sahne olan gençler ve şöhretler futbol maçını 6-5’lik bir skorla şöhretler takımı kazandı.

Oynanan maçın sonunda açıklamalarda bulunan Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, “15-21 Mayıs 2015 tarihleri arasında il müdürlüğümüz tarafından ilimizde organize edilen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ve Gençlik Haftası kapsamında Atatürk Şehir Stadı’nda gençler ve şöhretler futbol maçında gençlerimizle futbol maçı yaptık. Buradaki amacımızın gençlerimizi spora teşvik etmek ve onları bu tür organizasyonlara dâhil ederek zararlı alışkanlık ve zararlı arkadaş ortamlarından uzak tutmaktır. Bu amaçla düzenlediğimiz futbol maçımız kardeşlik ve dostluğun ön plana çıktığı güzelliklere sahne oldu. Spor herkesin ortak paydası, sevginin, birlik ve beraberliğin, kardeşliğin ortamı ve hep onu yansıtmaya gayret ettik. Bugüne kadar fair play ölçüsü içerisinde müsabakalar yaşadık.

Turnuvalara olan katılım ve vatandaşlarımızın gösterdiği ilgi, bizi daha da teşvik etmektedir. Gençlerimizin bu tür organizasyonlara ilgi göstermeleri tabi ki bizi mutlu etmektedir. Turnuvanın düzenlenmesinde emeği geçen herkese ve turnuva boyunca oynanan tüm maçlarda bizleri yalnız bırakmayan izleyicilerimize teşekkür ediyorum” dedi.