VAN'DA FUHUŞ OPERASYONU - VAN HABERLERİ

VAN'DA FUHUŞ OPERASYONU - VAN HABERLERİ
Van'da fuhuş yaptıkları gerekçesiyle 15 kadın ile bu kadınlara zorla fuhuş yaptırdıkları iddia edilen ve gözaltına alına 14 zanlı adliyeye sevk edildi.
Van Emniyet Müdürlüğü ekipleri, yurt dışından Van'a getirilen kadınlara fuhuş yaptırıldığı bilgisi üzerine iki ay önce çalışma başlattı. Çalışma sonucu Van merkez ile Gevaş ilçesindeki 7 adrese eş zamanlı operasyon düzenleyen ekipler, fuhuş yaptıkları gerekçesiyle 8'i Rus, Gürcistan ve Azerbaycan vatandaşı olmak üzere 15 kadın ile kadınları fuhşa zorladıkları iddia edilen aralarında Azerbaycan uyruklu bir kişinin de bulunduğu 14 şüpheliyi gözaltına aldı.

Sağlık kontrolünden geçirilen kadınlardan Azerbaycan uyruklu D.M.'nin AIDS'e neden olan HIV taşıdığı belirlendi. D.M.'nin daha önce Türkiye'den sınır dışı edildiği ancak yasa dışı yollardan tekrar yurda girdiği belirlendi.

Yabancı uyruklu kadınlar sınır dışı edilmek üzere Yabancılar Şube Müdürlüğüne götürülürken diğer şüpheliler ise Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerinin ardından Gevaş Adliyesi’ne sevk edildiği belirtildi.