VAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN EVDE SAĞLIK HİZMETİ - VAN HABERLERİ

VAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN EVDE SAĞLIK HİZMETİ - VAN HABERLERİ
Van Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde vatandaşlara sağlık hizmet sunabilmek için tam donanımlı iki ambulans alarak, hastaneye gidemeyenlere dönük 'Evde bakım hizmeti' başlattı.
Van Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, kentte kullanılmak üzere tam donanımlı bir acil yardım ambulansı ve bir hasta nakil ambulansı alarak hizmete sundu. Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, hizmetlerini daha iyi yapabilmek için 12 kişilik sağlık ekibi oluşturdu. Yine evde sağlık hizmeti verebilmek için bir hasta nakil ambulansı ve bir acil yardım ambulansı alan Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, yeni aldıkları ambulansı ve sağlık ekiplerini tanıttı. Alınan yeni ambulanslardan biri kentte yapılacak olan sağlık taraması, hasta taşınması hizmetinde, bir diğer ambulans ise il dışı ve acil durumlarda halka hizmet sunacak.

Herkese ihtiyacına göre eşit, ücretsiz ve ana dilde sağlık hizmeti vermeye başlayan Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, her açıdan ihtiyaca cevap verecek kapasite ve teknik donanıma sahip ambulanslarla kent halkına ücretsiz sağlık hizmeti vermeye başlayacak. Hastalar, çocuklar ve kadınlar başta olmak üzere dezavantajlı kesimlere yönelik verilecek olan sağlık hizmeti ile çalışma yapacak olan Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, bunun yanı sıra vatandaşlara ücretsiz bir şekilde evde bakım hizmeti sunacak. Evde sağlık bakımı hizmeti yapacak olan belediye, ameliyat sonrası bakım gereksinimi olan, uzun süreli bakıma ihtiyacı olan hasta ve yaşlılara, yeni doğum yapan annelerin yanı sıra ihtiyaç duyan tüm vatandaşlara evde sağlık bakım hizmeti sunacak.

Hemşirelik hizmetlerine gereksinim duyanlardan, aşılama ve laboratuar tetkikleri gibi hizmetlerinin evde yapılması gereken vatandaşlara sunacak olan belediye, çok geniş bir yelpazede sağlık hizmeti sunmayı hedefliyor. Bugün itibari ile mahallerde çalışmaya başlayan ve tespit edilen evlerde vatandaşlara ücretsiz ve anadilde sağlık hizmeti sunacak.