TAŞYAPAN’DAN ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ MESAJI - VAN HABERLERİ

TAŞYAPAN’DAN ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ MESAJI - VAN HABERLERİ
Van Valisi İbrahim Taşyapan, Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Vali Taşyapan, yayınladığı mesajında, “Vatan ve millet sevgisiyle yazdığımız bir kahramanlık destanı olan Çanakkale Zaferimizin 100. yılını birlik ve beraberlik içinde kutlamanın onurunu yaşıyoruz.

Çanakkale Zaferi, tarihimizin önemli dönüm noktalarından birisidir. Var olma ve yok olma noktasına gelen bir milletin tüm imkânsızlıklara rağmen; istiklali, onuru ve vatanı uğruna nasıl mücadele edebileceğini ve bu uğurda ne tür fedakârlıklara katlanabileceğini bütün dünyaya ispat ettiği şanlı bir zaferdir. Osmanlı coğrafyasının her köşesinden gelerek vatanını, namusunu ve mukaddesatını korumak için omuz omuza çarpışan ve şehadet şerbetini beraberce içerek koyun koyuna yatan vatan evlatları birlik ve beraberliğimizin nişaneleri olarak Çanakkale Şehitliği’nde yatmakta ve bu vatan hepimizin diye haykırmaktadırlar.

Şehitler Günü olarak kutladığımız bugünde, bu topraklar için toprağa düşmüş bütün şehitlerimizi rahmetle anıyor, hatıraları önünde saygıyla eğiliyor ve Yüce Mevla’dan hepsine rahmet diliyorum. Ruhları şad olsun”
dedi.