SÜLEYMAN SOYLU; VAN'I BAŞINIZA YIKARIZ! - VAN HABERLERİ

SÜLEYMAN SOYLU; VAN'I BAŞINIZA YIKARIZ! - VAN HABERLERİ
VAN HABER - Van'daki musluktan kan akan afişlerle halkın tehdit edildiğini söyleyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, "Ey Selahattin Demirtaş, HDP'liler bizi yumuşak başlı görmeyin, biz uysal koyun filan değiliz. Milletimizi, insanlarımızı tehdit etmeyin. Orayı başınıza yıkarız." dedi.
İNSANLARIMIZI BİRBİRİNDEN AYIRAMAYACAKLAR

Seçim çalışmaları kapsamında Trabzon'da, bir lokantada AK Parti Kadın Kolları üyeleriyle bir araya gelip, Çözüm Süreci'ne de değinen Soylu,  "Çözüm Süreci bir demokrasi, kardeşlik, eşit vatandaşlık sürecidir. Çözüm Süreci Allah insanı nasıl yaratmışsa ona göre muamele edilmesi sürecidir" dedi.

AK Parti'nin insana insan olma onurunu tattırmaya çalıştığını, ülkenin tamamında huzurun, sükunun, güvenin, kardeşliğin, birliğin ve beraberliğin olmasını sağladığını dile getiren Soylu, "Bunu istismar etmeye çalışanlar var. Bu ülkenin huzurunu tehdit edip, 'Biz istersek sokakları yakarız, yıkarız' demek isteyenler var. Ama bilsinler ki İstiklal Mücadelesi'ni bu ülkenin bütün bireyleri, birlik ve beraberlik içerisinde başarmıştır. İnsanlarımızı birbirinden ayıramayacaklar" diye konuştu.

VAN'I HDP'NİN BAŞINA YIKARIZ!

Van'da reklam panolarına çeşmeden kan akıtılan afişler asıldığını ifade eden Soylu, "Altta da yazıyorlar 'Ne olacağına karışmayız.' Tehdidi görüyor musunuz? Ey Selahattin Demirtaş, HDP'liler bizi yumuşak başlı görmeyin, biz uysal koyun filan değiliz. Milletimizi, insanlarımızı tehdit etmeyin. Orayı başınıza yıkarız. Demokrasi böyle bir şey değil. İnsanlar kendi hür, özgür iradeleriyle kimi seçiyorlarsa seçsinler. Baskı ortaya koymayın" ifadesini kullandı.

Van Büyükşehir Belediyesi, susuzlukla alakalı bir uyarıda bulunmak için böyle bir yol seçildiğini savunmuştu. Belediye bünyesindeki Van Su ve Kanalizasyon İdaresi yetkilileri afişlerin 'Su Kültürünü Geliştirme Projesi' kapsamında hazırlandığını iddia etmişti.