SEMRA ODABAŞI ÖZGECAN ÖLDÜRÜLMESİNİ KINADI - VAN HABERLERİ

SEMRA ODABAŞI ÖZGECAN ÖLDÜRÜLMESİNİ KINADI - VAN HABERLERİ
Van Ticaret ve Sanayi Odası (VAN TSO) Kadın Girişimciler İcra Kurula Başkanı Semra Odabaşı, Özgecan Aslan’ın öldürülmesini kınadı.
Semra Odabaşı Van Tso Kadın Girişimciler İcra Kurulu Adına yaptığı açıklamada, Özgecan Aslan’ın hunharca öldürülmesi olayını kınayarak ailesine baş sağlığı dileklerini ifade etti. Odabaşı, “Aslan, 20 yaşındaki bir genç kız, evine gitmek için bindiği minibüste tecavüze uğramış ve daha sonra yakılarak öldürülmüş. Başımız sağ olsun ancak insanlığımızı kaybetmiş bedenlerimizdeki başın sağ olması da, haysiyetsizlerin çoğalması karşısında eğilmemeli. Bu bir kader değil, tesadüf değil, rastlantı değil. Bu kadını hala insan olarak, birey olarak tanımamaktır. Bu dünyaya geliş nedenini unutmaktır, zira insan olarak yaşamak bunları reddeder.

Bizim reddimiz ise toplum huzurunu, refahını sürekli olarak bozan ve bu tarz kişiliksiz davranışları gösterenleredir. Kısa ve en hızlı şekilde tekrarlarının önüne geçmek adına, caydırıcı kararların ve adaletin gücünü hissedemememizdir. Anneye, bacıya, eşe, kız çocuğuna saygı duymayan bir toplumun hangi etik, ahlaki, vicdani ve kanuni değerlerinden söz edebiliriz ki? Adil duygularımızla ve vicdanımızla, hukuk yolu ile bu kez daha duyarlı bir karara davet ediyoruz. Biz kadınız ve toplumun temel direğiyiz. Özgecan'ın ölümü bizi derinden üzmüştür. Değerli anne-babasına ve yakınlarına baş sağlığı ve sabırlar diliyor, kadının birey olarak değerlendirileceği bir dünya umuyoruz” ifadelerini kullandı.