SAADET PARTİSİ’NDEN KAYMAKAM MENDEŞ’E ZİYARET - VAN HABERLERİ

SAADET PARTİSİ’NDEN KAYMAKAM MENDEŞ’E ZİYARET - VAN HABERLERİ
Saadet Partisi Van İl Başkanı Özay İlhan, beraberindeki partililerle Çaldıran Kaymakamı Mustafa Mendeş’e nezaket ziyaretinde bulundu.
Özay İlhan, beraberindeki ilçe başkanlarıyla Kaymakam Mendeş’i ziyaret ederek bir süre görüştüler. Ziyarette konuşan Özay İlhan, arkasında durmayacakları tek bir söz söylemediklerini ve herkesin insanca yaşamaya hakkı olduğunu vurguladı. İlhan, "Biz Allah'ın yardımıyla hakkı hakim kılmanın mücadelesini veriyoruz.

Adil bir düzen kurmanın mücadelesini veriyoruz. Bu dünyada herkese yetecek kadar yer de var nimet de var diyoruz. Şu halde herkesin hakkına saygı duyalım diyoruz. Herkesin insanca yaşamaya hakkı var diyoruz. Bunun mücadelesini veriyoruz. Bu zihniyetle bizim kan davamız yok. Bu zihniyetle intikam hesabımız da yok. Bizim sadece bütün insanlığa saadet getirme hesabımız var.

Bu saadeti getirmeye çalışırken, bir zihniyet karşımıza çıkıyor ve ‘hayır, bütün insanlık değil, yalnızca biz mesut olacağız. Biz üstün ırkız, efendiyiz, diğerleri ise bizim boyunduruğumuza girecek’ diyor. Biz bu zihniyeti dostane bir şekilde ıslah etmeye mecburuz ve yeryüzüne hakkın hâkim olması için çalışıyoruz. Yoksa kimseye ne düşmanlığımız, ne husumetimiz, ne de kan davamız vardır. Biz bilakis onların da saadeti için çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Kaymakam Mendeş ise, siyasi partilerin öneminin altını çizerek, "Ülke genelinde demokratik yaşamın en önemli temsilcilerinden birisi siyasi partilerdir. İlçenin sorunlarını ve ihtiyaçlarını anlamak ve çözmek adına bizlere köprü vazifesinde bulunuyorsunuz" dedi.