PROJE KOORDİNATÖRLERİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI - VAN HABERLERİ

PROJE KOORDİNATÖRLERİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI - VAN HABERLERİ
Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü Araştırma ve Geliştirme Birimi ile Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ‘Proje Koordinatörlerini Bilgilendirme Toplantısı’ düzenlendi.
Koç İlk ve Ortaokulu toplantı salonunda düzenlenen toplantıya Tuşba İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hasan Keleş ve proje koordinatörleri katıldı.Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Bilgi İşlem Sorumlusu Ramazan Ender Dinçer’in yaptığı bilgilendirmenin ardından bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hasan Keleş, “İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı Ar-Ge Birimimiz var. Kendileri bizlere bu konularda yardımcı oluyorlar ve ben kendilerine teşekkür ediyorum. Ar-Ge projelerini bilgilendirme konusunda her okulumuzdan bir öğretmen arkadaşımızı davet ettik ve bu birimimiz kendilerini bilgilendirecektir.

Bu süre içerisinde AB projeleri Erasmus+ adı altında tek çatıya indirildi. SODES projeleri ile ilgili bunun dışında TÜBİTAK projeleri ile ilgili il düzeyinde uygulanan ‘Bu Benim Eserim ve Değerler Eğitimi’ projeleriyle bunlara benzer projelerle ilgili arkadaşlardan destek istedik. Bu kapsamda her okulumuzdan bir arkadaşımızı buraya davet ettik ve inşallah bu çalışmalarımızdan sonra arkadaşlarımızın değerli vakitlerini harcaması sonucunda okullarımızda güzel çalışmalar olacaktır. İlçemizin yeni kurulmasından sonra bu kapsamda büyük bir atılım olacaktır.

Sizlerin okullarınızda yapacağınız çalışmalar ilçemize yansıyacaktır, ilçeden de il çapında daha büyük ses getireceğine inanıyoruz. Okullarımızdan bir arkadaşımızın ismini istediğimiz zaman, bazı okullarımızdan birden fazla isim ile katılmayı istediler. İki isim bildirmek isteyen oldu ve bu arkadaşlarımızı bugün kısada olsa bilgilendirme toplantısından sonra okullarına göndereceğiz ve belirtilen süreç içerisinde de sizden imkânlarımız ölçüsünde okullarımızın şartlarını daha iyi hale nasıl getirebiliriz, bununla ilgili projeler oluşturmanızı istiyoruz” dedi.

Yapılan konuşmanın ardından slayt sunumu eşliğinde Ar-Ge Birimi Proje Sorumlusu Hakan Durğun tarafından projeler, stratejik planlama, eğitimde kalite yönetimi ve yerel projeler hakkında bilgiler verdikten sonra program son buldu.