ÖZGECAN’IN ÖLDÜRÜLMESİ VAN'DA PROTESTO EDİLDİ - VAN HABERLERİ

ÖZGECAN’IN ÖLDÜRÜLMESİ VAN'DA PROTESTO EDİLDİ - VAN HABERLERİ
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Van Kadın Kolları Başkanlığı, Özgecan’ın öldürülmesini protesto ettiler.
Van merkezde bulunan Hz. Ömer Camii avlusunda toplanan ve aralarında AK Parti Van İl Başkanı Zahir Soğanda’nın da bulunduğu partililer, Özgecan’ın katledilmesini protesto ettiler. Burada AK Parti Kadın Kolları Başkanlığı adına bir açıklama yapan Kübra Polat,Annem bu sabah beni işime uğurlarken, hayır dualarını etti. Arkamdan bütün anneler gibi ‘Allah iyilerle karşılaştırsın’ dedi. Tabi bu çok önemli bir dua, mutlaka Özgecan Aslan’a da annesi böyle dua etti.

Ayrıldığı anda Özgecan’ı özledi. Cuma günü birçok iyi insanla karşılaştı Özgecan, ama biri Özgecan’ı, ailesini, bizi, hepimizi yaktı, ciğerimizi kavurdu, başımızı öne eğdirdi. Özgecan’ın vicdandan, merhametten yoksun insanlar tarafından alçakça ve hunharca öldürülmesi hepimizi derinden üzmüştür. Özgecan hepimizin canıydı. Özgecan’ın da hepimiz gibi hayalleri, umutları vardı. Özgecan’ın canına kasteden, onun hayallerini, umutlarını söndüren vicdansız katillerin en büyük cezayla cezalandırılacağına inanıyoruz. Kıymetli gönüldaşlar, bildiğiniz gibi yüce dinimizin bizden istediği vasıfların en başında güvenilir olma vasfı gelmektedir.

Yüce dinimiz kadınları emanet olarak görmüş ve ‘cennet anaların ayakları altındadır’ hitabına mazhar olarak bizleri yüceltmiştir. Çocuklarımızın, gençlerimizin bu değerlerle yetiştirilmesi, diğer canlılara merhamet ederek emanet duygularıyla bakması yönünde eğitilmesi gerekmektedir. Biz AK Parti teşkilatı olarak Özgecan Aslan’ın acısını yüreğimizde yaşıyor, ailesine sabırlar diliyoruz”
dedi.

AK Parti Van İl Başkanı Zahir Soğanda ise, AK Parti hükümetlerinin kadın haklarını en çok savunan parti olduğunu ifade ederek, “Maalesef Özgecan’ları kaybediyoruz. Yıllardan beri bu cinayetler devam etmektedir. Biz, ‘cennet annelerin ayakları altındadır’ denilen ve bunu şiar edinen bir dinin mensubuyuz. Yine aynı şekilde öyle bir resulün mensuplarıyız ki Veda Hutbesi’nde ‘kadınlar sizlere Allah’ın emanetidir’ buyurdular.

Eğer biz Müslüman isek, eğer biz o Resul’e inanmışsak, eğer biz bu dine inanmışsak, eğer biz onun ümmetiysek bunun gereğini yerine getirmek zorundayız. İşte bunun için biz buradayız. Özgecan’lar bir daha ölmesin, ölümleri son bulsun. Allah onun annesine ve babasına sabır versin, ailesine sabır versin, Allah bu canileri de ıslah etsin. AK Parti olarak halkımızın ve özellikle kadınlarımızın hak ettiği yere gelebilmesi için elimizden gelen bütün gayreti sarf ettik. Hem mecliste, hem hükümette, hem parti olarak onun için şu anda biz buradayız.

Biz Özgecan’ların ölmemesi için bundan sonra da elimizden gelen bütün gayreti göstereceğiz”
şeklinde konuştu. AK Partili kadınlar, tüm teşkilatla birlikte il binasına kadar slogan atarak yürüdüler.