ÖZGECAN ASLAN’IN ÖLDÜMÜYLE İLİGİ FLAŞ AÇIKLAMA - VAN HABERLERİ

ÖZGECAN ASLAN’IN ÖLDÜMÜYLE İLİGİ FLAŞ AÇIKLAMA - VAN HABERLERİ
Büro Memur-Sen Van Şubesi üyeleri, Mersin’in Tarsus ilçesinde Özgecan Aslan’ın öldürülmesini protesto etti.
Van Adalet Sarayı önünde bir araya gelen Büro Memur Sen Van Şubesi üyeleri adına bir açıklama yapan Kadın Kolları Başkanı İlvan Aytekin, Mersin’in Tarsus ilçesinde Özgecan Aslan isimli üniversite öğrencisinin vahşice ve hunharca öldürülmesinin tüm ülke genelinde olduğu gibi Van’da da infiale neden olduğunu belirtti. Aytekin, bu vahşete tepki gösterdiklerini ve şiddetle kınadıklarını ifade ederek, “Bilindiği gibi insanlar Allah’ın (c.c.) yarattığı en mukaddes varlıklardır.

Ancak, Allah’ın yarattığını unutup dünyada akla, hayale gelmeyen işler yapmak da insanları bu defa hayvanlardan bile aşağı yaratıklar haline getirmektedir. Mersin’in Tarsus ilçesinde bir üniversite öğrencimizin vahşice öldürülmesi tüm inananları derinden üzmüştür. Bu tür suç işleyen, insanlıktan çıkmış yaratıklar, benzeri suça temayül edecek tüm sapıklara ibret olacak bir ceza ile hak ettiğini bulmalıdır. Yargılandıktan sonra hukukun verebileceği en ağır ceza verilmelidir.

Böylelikle, bu işe yeltenecek tüm sapık zihniyetli insanlara da bir ders olmalı. Bu caniler yargılanıp devlet eliyle yıllarca içeride beslenmemeli, ibretlik ceza verilmelidir. Hayatının baharında cinayete kurban giden Özgecan Aslan’a Allah’tan rahmet, acılı aileye ve tüm Türkiye’ye sabırlar diliyoruz” dedi.