MÜFTÜLÜKTEN KUTLU DOĞUM YEMEĞİ - VAN HABERLERİ

MÜFTÜLÜKTEN KUTLU DOĞUM YEMEĞİ - VAN HABERLERİ
Van'ın Başkale İlçe Müftülüğü tarafından Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında yaklaşık iki bin kişiye kavurma ve pilav ikram edildi.
Başkale'de görevli imamlar tarafından Yeni Cami'ye ait taziye evinde verilen yemeğe vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Merkez Camii’nde öğle namazına müteakip okunan mevlitten sonra gelen vatandaşlara imamlar kendi elleriyle yemekleri servis ettiler. İlçede bulunan yoksul ailelere yemeklerin evlerine kadar götürüldüğünü belirten İlçe Müftüsü Mehmet Zeki Serdaroğlu, görevli imamlara ve yemek davetlerine katılan vatandaşlara teşekkür etti.

Serdaroğlu, “Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimizin Kutlu Doğum Haftası etkinliklerinin Başkale’ye hayırlı olmasını diliyorum. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 2015’te belirlenen ‘Peygamber ve Beraber Yaşama Ahlakı’ konulu Kutlu Doğum Haftası etkinliğimiz devam ediyor. Hakikaten coğrafyamızın günümüzde bu dokuya çok ihtiyacı var. Hepimizin birbirimizi anlamamız, birbirimizi ötekileştirmeden kaynaşmamız için Hz. Peygamber bu toprağın mayası olacaktır diyoruz. Rabbimden bütün bu Kutlu Doğum Haftası etkinliklerinin Başkale’ye hayırlı olmasını diliyorum” dedi.