MUAY THAİ DOĞU ANADOLU BÖLGE ŞAMPİYONASI SONA ERDİ - VAN HABERLERİ

MUAY THAİ DOĞU ANADOLU BÖLGE ŞAMPİYONASI SONA ERDİ - VAN HABERLERİ
Türkiye Muay Thai Federasyonu 2015 yılı faaliyet programında yer Alan Muay Thai Doğu Anadolu Bölge Şampiyonası 12 ilden 260 sporcunun katılımıyla sona erdi.
30 Aralık ve 01 Şubat 2015 tarihleri arasında Van’da düzenlenen ‘Muay Thai Doğu Anadolu Bölge Şampiyonası’ sona erdi. Yüzüncü Yıl Üniversitesi Beden Eğitimi Yüksekokulu Spor Salonu’nda gerçekleştirilen müsabakalara 12 ilden 260 sporcu katıldı. 3 gün süren turnuvada 16 hakem görev yaptı. Şampiyonaya Van’nın yanı sıra Bitlis, Elazığ, Malatya, Erzincan, Bingöl, Ağrı, Iğdır, Kars, Hakkari, Tunceli ve Erzurum’dan sporcular katıldı. Muay Thai Büyükler ve Gençler, Üst ve Alt Gençler Waikuru yarışmaları Doğu Anadolu Muay Thai Bölge Şampiyonası yoğun katılım ile tamamlandı.

Şampiyona sonunda Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Muay Tahai sporcularından 7 sporcu altın, 3 sporcu gümüş ve 7 sporcu ise bronz madalya alarak 01-05 Mart 2015 tarihleri arasında Adana’da yapılacak olan Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazandı. Şampiyonada dereceye girenlere madalyaları Türkiye Muay Thai Asbaşkanı Okşar Taştan, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektör Yardımcısı, Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç ve Muay Thai İl Temsilcisi Halit Babat tarafından verildi.

Yapılan ödül töreni ardından konuşma yapan Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç,”Öncelikle federasyonumuz tarafından ilimizde yapılan Muay Thai Doğu Anadolu Bölge Şampiyonası’na 12 farklı ilden gelerek katılım sağlayan hakem, antrenör ve sporcularımıza böylesi güzel bir şampiyonanın, ev sahipliğini yapmanın mutluluğunu yaşamaktayız dedi. Farklı illerden gelerek birçok kategoride dereceye giren bütün sporcularımızı ve antrenörlerimizi tebrik ediyoruz. Adana’da yapılacak olan Muay Thai Türkiye Şampiyonası’nda katılacak bütün antrenör, hakem ve sporcularımıza başarılar diliyoruz” diye konuştu.