KOBANİLİ KADIN VE ÇOCUKLARA YARDIM - VAN HABERLERİ

KOBANİLİ KADIN VE ÇOCUKLARA YARDIM - VAN HABERLERİ
Van Büyükşehir Belediyesi, VASKİ ve Kadın, Kadın-Erkek Eşitliği Komisyonu üyesi kadınlar tarafından Kobanili kadınlara ve çocuklara yardım paketleri dağıtıldı.
Van Büyükşehir Belediyesi tarafından prefabrik evlere yerleştirilen Kobanililere yönelik yardımlar devam ediyor. IŞİD saldırıları sonucu yurtlarını terk ederek Suruç’a sığınan ve oradan da Van Büyükşehir Belediyesi tarafından kendilerine tahsis edilen prefabrik evlere yerleştirilen Kobanili ailelerin sağlık, eğitim ve barınma gibi temel sorunlarını ortadan kaldıran ve kentte aileleri misafir eden belediye, son olarak Kobanili kadınlar ve çocuklar için yardım kampanyası başlattı.

Kobanili kadın ve çocuklara Van Büyükşehir Belediyesi ve VASKİ kadın çalışanları, Kadın, Kadın- Erkek Eşitliği Komisyonu üyesi kadınlar tarafından yardım paketleri dağıtıldı. Van Büyükşehir Belediyesi ait Özalp Yolu üzerinde bulunan prefabrik evlerde kalan Kobanili kadınlar ve çocuklar için kadınlara özel ihtiyaçlar, çocuklar için ise mama, süt ve çocuk bezleri dağıtıldı. 45 aileye yaklaşık 70 paket yardımda bulunan kadınlar, evleri tek tek gezerek paketleri dağıttı.