KAYA, AK PARTİ VAN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞI BAŞVURUSUNU YAPTI - VAN HABERLERİ

KAYA, AK PARTİ VAN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞI BAŞVURUSUNU YAPTI - VAN HABERLERİ
Türkiye İşçi Emeklileri Derneği Van Şube Başkanı Mehmet Kaya'nın oğlu Fatih Kaya'da AK Parti Van Milletvekili aday adaylığı başvurusunu yaptı.
AK Parti Van İl Başkanlığı binasında müracaatını gerçekleştiren Kaya, 33 yaşında olduğunu, genç ve dinamik bir beyin olarak bu göreve Allah’ın izniyle talip olduğunu söyledi. Yüzüncü Yıl Üniversitesi Arkeoloji Bölümünü derece ile bitirdiğini, bir süre turizm ile uğraştıktan sonra enerjisini memleketin hizmetine vermek için burada bulunduğunu ifade eden Kaya, “Van çok köklü ve bir o kadar da büyük bir şehirdir. Tarihin en erken dönemlerinden bu yana Anadolu Yarımadası için çok büyük bir önemi olan Şehri- Van’ı gerek barış sürecinde, gerekse de yeni Türkiye’nin güzel geleceği için çok önemli kilit bir noktadadır. Bu şehre yapılacak her hizmet ülkemizin geleceğine yapılacak bir hizmettir aslında" dedi.

Mevlana’nın, “Ne Kadar Söz Varsa Düne Ait, Şimdi Yeni Şeyler Söylemek Lazım” sözünden hareketle gerek eğitim alanında gerekse ekonomik alanda yapacakları ile bu şehir layık olduğu noktaya geleceğini ifade eden Kaya, “Üniversite ile Van bir araya gelecektir. Ben YYÜ mezunuyum. Bu üniversitenin sorunlarını en iyi bilenlerdenim. Bu şehir ile üniversitenin bir arada hareket etmesi için yapılması gerekenleri iyi biliyorum. Bu birlik şehre hem ekonomik destek sağlayacak hem de ortada var olan birçok sıkıntı okumuş, eğitimli gençler ile çözülecektir.

Gün Van iline hizmet günüdür. Gün biz gençlerin Van için icraat etme günüdür. Allah'ın (CC) izniyle hayırlı olan bu yolda benden desteğini esirgemeyen siz değerli büyüklerime halkıma ve bu zorlu yolda değerli babam Mehmet Kaya’ya şükranlarımı sunuyorum. Hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyorum"
şeklinde konuştu.