HOCAALİ KATLİAMININ YIL DÖNÜMÜ - VAN HABERLERİ

HOCAALİ KATLİAMININ YIL DÖNÜMÜ - VAN HABERLERİ
Hocaali katliamının 23. yıl dönümünde hayatını kaybedenler Van’da anıldı.
Uluslar Arası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölge Tensilcisi İrfan Ermiş, Hocaali katliamının tüm dünyanın gözü önünde işlendiğini belirterek, “Bu, kendi topraklarında yaşayan Türklere karşı işlenmiş ispatlı ve delilli bir soykırımdır” dedi.

Barış, insanlık ve vicdan diye bağıran dünya devletlerinin söz konusu Türkler olunca sus pus olduğunu vurgulayan Ermiş, “Bu ikiyüzlülük nereye kadar sürecek. Ermeni diasporası, Türklere karşı yaptığı yalan ve iftiralardan vazgeçsin. Geriye dönüp, 23 yıl önce yaptığı katliamlara baksın. 1914-1918 yıllarında Türkiye’nin çeşitli illerinde Ermeni çetelerince aynı katliamlar yapılmıştır. Hocaali’de yapılan bu katliamda 106’sı kadın, 63’ü çocuk olmak üzere toplam 613 masum insanı katleden onlar değil mi?

Bir an evvel Ermeni çetelerinin işgal ettiği topraklardan çekilip Azerbaycan, Nahçıvan, Türkiye ve dünyanın çeşitli ülkelerinde göçmen olarak yaşayan Türklerin kendi topraklarına dönmelerini istiyoruz. Bunun yanında Birleşmiş Milletler (BM) ve insan hakları kuruluşlarının bir an evvel göçmen yaşayan 1,5 milyon insanın geri dönüşümünün sağlanması için çalışmaları ele almasını istiyoruz. Bu duygularla öncelikle olaylarda şehit olanlara Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı diliyoruz” şeklinde konuştu.