HDP'DEN ADAY BAŞVURU AÇIKLAMASI - VAN HABERLERİ

HDP'DEN ADAY BAŞVURU AÇIKLAMASI - VAN HABERLERİ
Halkların Demokratik Partisi (HDP), aday başvurularıyla ilgili yazılı bir açıklama yayınladı.
HDP’den yapılan açıklamada, Türkiye halklarının özlemini duyduğu demokratik bir yaşamın inşası için tarihi bir dönemece girildiği ifade edilerek, “Bu anlamda 7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan milletvekili seçimleri, Türkiye halkları için bir milat olacaktır. Yaklaşan seçimler öncesi HDP, Türkiye halklarının kurtuluş umudu olmuştur. Bu umudu büyütmek ve o umutları gerçekleştirmek, önümüzde tarihi bir görev olarak durmaktadır. Demokratik, ekolojik ve kadını esas alan bir yaşamı inşa etmek için HDP olarak ‘Yeni yaşam’ şiarıyla seçim çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Biz halka iktidar olmaya değil, halkın iktidarını gerçekleştirmek istiyoruz.

Amacımız ülkemizin temel sorunlarını çözmektir. İşte bu noktada HDP bu sorunların tek çözüm adresidir. 7 Haziran’da yapılacak seçim çalışmaları doğrultusunda HDP Van İl Eş Başkanlığı bünyesinde Aday Başvuru Kabul Komisyonu oluşturduk. Milletvekili aday adaylığı için başvurularımız 16 Şubat Pazartesi günü başlayacak ve 2 Mart'ta sona erecektir.

Bu temelde demokratik değişim ve dönüşümü esas alan, demokrasiye, ekolojiye ve kadın sorununa duyarlı, tüm ulus, inanç ve dillerden herkes milletvekilliği adaylığı için partimize başvuru yapabilir. Onurlu ve insanca bir gelecek özlemine sahip olan, hep birlikte barajın aşılacağına yürekten inanan tüm kesimleri partimizin çatısı altında siyaset yapmaya çağırıyoruz” denildi.