GENÇ İŞ ADAMINDAN KÖY ÇOCUKLARINA YARDIM - VAN HABERLERİ

GENÇ İŞ ADAMINDAN KÖY ÇOCUKLARINA YARDIM - VAN HABERLERİ
Hayırsever genç iş adamı Murat Çam, Van’ın Çatak ilçesine bağlı Narlı mahallesindeki Sugeldi İlkokulu'ndaki 58 öğrenciye giyim yardımında bulundu.
Hayırsever iş adamı Murat Çam tarafından getirilen yardım paketleri, daha önce okul yönetimi tarafından tespit edilen 58 öğrenciye dağıtıldı. İçinde ayakkabı, mont, kazak, pantolon ve gömlek bulunan hediye paketlerini alan öğrenciler, Çam’a teşekkür etti. Okulun müdür yetkili öğretmeni Murat Dinç, öğrenim gören toplam 58 öğrencileri bulunduğunu belirterek, “Ailelerin maddi durumu iyi değil.

Bizim için çocuklarımızın gözlerindeki pırıltı çok önemli. Bu sevincimize ortak oldunuz, öğrencilerimizin yüzünü güldürdünüz, bizi mutlu ettiniz. Emeği geçen herkese teşekkür ederim" dedi.

İstanbul’da yaşayan genç iş adamı Elektrik Mühendisi Murat Çam, Çatak Cumhuriyet İlkokulu Sınıf Öğretmeni Gül Acar’ın sosyal medyada yaptığı yardım çağrısını görüp, kendisi ile iletişime geçtiğini söyledi. Acar ile ihtiyaçlar konusunda konuşup Narlı mahallesi Sugeldi mezrasına yardım yaptığını ifade eden Çam, “Buraya yapılan yardım benim için ilk olmadığı gibi sonda olmayacak. Yurdumuzun birkaç yerinde ihtiyaç sahibi olan öğrencilerimize ihtiyaç konusunda talep edilen yardımlara imkanlarımız doğrultusunda cevap vermeye çalışıyorum. Bundan önce Kars iline birkaç kütüphane kurduk.

Bir sonraki projem Bosna Hersek’teki yetimhaneyi buradaki okullarla tanıştırıp kültür kardeşliğini sağlamak. Çoğu insan ‘ben tek başıma bir şey yapamam’ düşüncesi ile hiçbir işe yeltenmiyor. Oysa birey olarak çok şeyler başaracağımıza inanmamız gerekiyor. Hiçbir şekilde din, dil ve ırk ayrımı yapmadığınız zaman mutlaka bir şeylerin olduğunu göreceksiniz”
dedi.

Gönüllü öğretmen Gül Acar da, böyle bir organizasyonun içinde olmaktan mutlu olduğunu belirterek, "Çocukları görünce köy öğretmeni olarak çalıştığım yıllara gittim. Çok zor yıllardı. Şimdi ise gönüllü hayırseverler, öğrencilerin yardımına koşuyor" diye konuştu.
Hediye paketlerini alan öğrenciler, gönüllülerle hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra okuldan ayrıldılar.