‘FİKİRLER KONUŞUYOR’ MÜNAZARASI - VAN HABERLERİ

‘FİKİRLER KONUŞUYOR’ MÜNAZARASI - VAN HABERLERİ
Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren gençlik merkezleri arasında düzenlenen “Fikirler Konuşuyor” adlı münazara yarışmaları sona erdi.
Bir çay evinde iki grup gencin bir konuyu tartışırken "biz neden bunu daha sakin bir yerde yapmıyoruz" diyerek proje fikrinin oluştuğu "Münazara Yarışması" bugün Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren gençlik merkezleri arasında yapılan final müsabakaları ile sona erdi. Van Gençlik Merkezleri Arası Münazara Yarışması büyük bir heyecana sahne olan final yarışması ile son buldu. Van Gençlik Merkezi, Edremit Gençlik Merkezi, Süphan Gençlik Merkezi, Yukarı TOKİ Gençlik Merkezi, Gürpınar Gençlik Merkezi, Çaldıran Gençlik Merkezi, Gevaş Gençlik Merkezi ve Çelebibağ Gençlik Merkezi’nin katıldığı yarışmada; gençlerin kendilerini ifade etme, farklı fikirlere saygı gösterme, bilgi-fikir merkezli eğlenme, araştırma, okuma kavramlarının gençler tarafından benimsenmesi, içselleştirilmesi hedef alındı.

Bu hedef doğrultusunda yapılan yarışma finali, Gevaş Gençlik Merkezi ile Çelebibağ Gençlik Merkezi arasında gerçekleşti. Çelebibağ Gençlik Merkezi’nin birinci olduğu finalde ‘Eşitlik Mi Adaleti Doğurur? Adalet Mi Eşitliği Doğurur?’ Konusu tartışıldı. Gençlik merkezleri arasında düzenlenen “Fikirler Konuşuyor Münazara Yarışması” sonunda ikinci olan Gevaş Gençlik Merkezi’ne ödülünü Gençlik Merkezleri Şube Müdürü Metin Yıldız, birinci olan Çelebibağ Gençlik Merkezi’ne ise ödülünü Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç verdi.