FARUK ALPASLAN ADAY ADAYI - VAN HABERLERİ

FARUK ALPASLAN ADAY ADAYI - VAN HABERLERİ
Van Esnaf ve Sanatkarlar Odası (ESOB)Başkanı Faruk Alpaslan, Adalet ve Kalkınma Partisi’nden (AK Parti) milletvekili aday adayı olmak için görevinden istifa etti.
Alpaslan, Van ESOB’da yaptığı basın toplantısında 7 Haziran seçimlerinde AK Parti’den aday adayı olacağını söyledi. Alpaslan, “Bugüne kadar üstlendiğim görevlerimden edindiğim bilgi, deneyim ve tecrübelerimle hizmetin en güzeline layık olan çok değerli Van halkımıza ve şehrimize hak ettiği şekilde hizmet etmek, sorunların çözümünde aktif ve etkin bir rol üstlenmek istiyorum. Kimsenin ötekileştirilmediği, herkesin birinci sınıf vatandaş olarak muamele görmeye başladığı bu sürecin, sivil bir anayasa güvencesinde toplumsal sözleşme ile teminat altına alınmasını çok önemsiyorum.

Atılan olumlu adımların sürdürülebilmesi, çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceğini garanti altına almak, çocuklarımıza daha iyi bir yaşam sunabilmek, ileri demokrasinin ülkemizde yerleşebilmesi için 7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan seçimlerde milletvekili adayı olabilmek için yola çıkıyorum. AK Parti iktidarları ile atılan demokratikleşme adımlarının sürdürülebilmesi, bizim bu sürece sahip çıkmamıza bağlı. Çözüm sürecinin başarıya ulaşmasını doğu halkı kadar batı halkı da istiyor. Aynı kitaba inanan insanlar olarak birbirimizle helâlaşıyoruz. Halkını, insanını ve 77 milyon kardeşini seven, ailesinde acıyı yaşamış öz ve öz bir Kürt olarak çözüm sürecine sahip çıkmak, Van’ın yükselen Türkiye’nin yükselen değeri olmasını sağlamak için AK Parti’den aday adayı olmanın onurunu yaşıyorum”
dedi.

Alpaslan, bugün saat 17.00’de ESOB başkanlık görevini muhittin Aydemir’e devredeceğini de sözlerine ekledi.