ERBAKAN HOCA’NIN VEFATININ YIL DÖNÜMÜ - VAN HABERLERİ

ERBAKAN HOCA’NIN VEFATININ YIL DÖNÜMÜ - VAN HABERLERİ
Saadet Partisi Van İl Başkanlığı, eski Başbakan Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın ölümünün yıl dönümü nedeniyle bir anma programı düzenleyecek.
Saadet Partisi Van İl Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, her yıl şubat ayının son haftasının Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı Anma ve Anlama Haftası ilan edilmesi kapsamında 25 Şubat Çarşamba günü saat 18.30’da Van İmam Hatip Lisesi’nin konferans salonunda bir program tertip edileceği belirtildi. Açıklamada, “Sabrı, cesareti, azmi, haksızlık karşısında boyun eğmemesi, mücadele etmesi, ‘bir çiçekle bahar olmaz’ diyenlere inat, ‘doğru ama her bahar, bir çiçekle başlar’ diyerek milletimize hep ümit aşılayan; kaldığı yerden tekrar başlayan, ‘bizim davamızda kimse kendisi için yaşamaz, herkes kardeşi için yaşar.

Menfaati öldürmenin en kolay yolu budur’ diyen liderimizi anma ve anlatma ile ilgili tertiplenen gecemize katılımın yüksek olmasını bekliyoruz. Saadet Partisi’nin il ve ilçe teşkilatlarının da katılacağı bu geceye tüm Vanlı hemşehrilerimizi davet ediyoruz. Milli Görüş Davası, 1969 yılında başlayan bağımsızlar harekatından bu güne çaresizlikten daralan yürekleri heyecanlandırmış; inancından dolayı horlananlar, sömürü ve rantiyenin zulmüne maruz kalan milyonlara ümit olmuş ve bu sebeple bu milletin imanlı evlatları Erbakan’ca düşünmeye başlamıştır. Bu mazlum millet Erbakan ile birlikte ayağa kalkmış; ağır sanayi hamlesiyle fabrikalar açan, toplu iğne dahi üretilmeyen bir dönemde kendi milli sanayisini kuran bir görüşün destekçileri olmuştur. Böylece devletimizin geri kalmışlık zincirleri de kırılmıştır.

Türkiye’miz ve Ortadoğu üzerine planları olan Siyonist güçler ve işbirlikçileri, yapılan millî ve manevî kalkınmadan rahatsız olmuş; Millî Görüş, Siyonistlerin planları önünde en büyük engel olarak görüldüğü için bu millî hareketi hep yok etmeye çalışmışlardır. Biz, Millî Görüşçüler için ‘önce ahlâk ve maneviyat’ temel ilkedir. Bugün ülkemizin karşı karşıya kalmış olduğu toplumsal buhranlar, ahlaki çöküşler ve ailevi huzursuzlukların tek sebebi vardır.

O da bu milletin özünden yani dininden ve inancından uzaklaştırılmasıdır. Siyonist ve emperyalistlerin Müslüman ümmetler üzerinde oynamış olduğu entrikaların üstesinden gelebilmek, yeniden İslam Birliği’ni sağlayabilmek ve dış mihrakların oyununu bozmak için Erbakan’ı anlamak ve bizlere en büyük mirası olan D-8’leri yeniden şahlandırmak için kurmuş olduğu Milli Görüş Davası’nı bilmek gayesi ile bu programı icra ediyoruz.

27 Şubat 2011’de Allah’ın rahmetine kavuşan Erbakan Hocamızın vefatı dolayısıyla 24 Şubat-2 Mart tarihleri ‘Erbakan Haftası’ olarak ilan edilmiştir. Bu vesileyle tekrar belirtiyoruz ki 25 Şubat Çarşamba akşamı saat 18.30’da Van İmam Hatip Lisesi’nin konferans salonunda gerçekleştireceğimiz programa tüm halkımız davetlidir” denildi.