ÇELİK İLÇE ZİYARETLERİNİ TAMAMLADI - VAN HABERLERİ

ÇELİK İLÇE ZİYARETLERİNİ TAMAMLADI - VAN HABERLERİ
AK Parti Van Milletvekili Aday Adayı Nihat Çelik, temayül oylaması öncesi ilçe teşkilat ziyaretlerini tamamladı. Gittiği AK Parti ilçe teşkilatlarında üyeler tarafından büyük ilgi gören Çelik, teşkilat başkanlarının da övgüsünü aldı.
Dün Erciş, Muradiye, Çaldıran, Saray, Özalp, Edremit, Gevaş ilçe teşkilatlarını tek tek ziyaret eden Nihat Çelik, bugün de Çatak, Gürpınar, Tuşba ilçe teşkilatlarını ziyaret ederek temayül oylaması öncesi ilçe ziyaretlerini tamamladı. AK Parti Van Milletvekili Aday Adayı Nihat Çelik beraberinde 50 kişilik bir grupla önce AK Parti Çatak İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti. Burada İlçe Başkanı Tahsin Babur, yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra, Tüm Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği Çatak Şube Başkanı Ahmet Ardan Kuncu ve muhtarlar tarafından karşılanan Çelik, birlik ve beraberlik mesajları verdi.

Türkiye’nin 12 yıl öncesinden örnekler veren Çelik, millet olarak geçmişte bir sente muhtaç edilen Türkiye’nin bugün dünya ülkeleri arasında sözü dinlenen bir ülke konuma geldiğini söyledi. Tarım ve hayvancılığın Van için büyük önem arz ettiğini de anlatan Çelik, “Bölgemiz, ilimiz, ilçelerimizin büyük bir geliri tarım ve hayvancılıkla sağlanmaktadır. Ben de bir kardeşiniz olarak yüce mecliste çiftçinin, işçinin, muhtarın, köylünün, kimsesizlerin kimsesizi olmak istiyorum” dedi.

AK Parti Çatak İlçe Başkanı Tahsin Babur ise, Nihat Çelik’in bölge için mücadele eden ender şahsiyetlerden biri olduğunu söyledi. Babur, Çelik’ten milletvekili seçilmesi durumunda Çatak’ta partilerine bir bina satın alınmasını talep ederek destek sözü verdi.

Çatak ilçesinden ayrılan Çelik, daha sonra heyetiyle birlikte Gürpınar ilçesine geldi. Burada Tüm Köy ve Mahalle Muhtarları Gürpınar Şube Başkanı Azathan Erdemir ve muhtarlar tarafından karşılan Çelik, AK Parti ilçe binasına geçerek Başkan Halit Toktaş ve yönetim kurulu üyeleri ile görüştü. Burada bir konuşma yapan İlçe Başkanı Halit Toktaş, Nihat Çelik’ten övgü ile bahsetti. Çelik’in sivil toplum örgütlerindeki görevlerinin layıkıyla yerine getirerek bugün partilerinden milletvekili aday adayı olmasına içtenlikle sevindiklerini belirten Toktaş, “Bizler de, elimizi vicdanımıza koyarak ilimiz için, ilçemiz için, ilimizin, bölgemizin demografik yapısına uygun, aşiretlerin yapısına uygun, gerçekten bu işi omuzlayacak, sırtlayacak adayların seçilmesi için de temayülde desteklerimizi sunacağız. Bir liste sunulduğunda eğer liste başarısız olursa fatura haliyle teşkilatlara, bizlere kesiliyor.

Daha önceki seçimlerde de teşkilatların istememesine rağmen genel merkezin dayatması sonucu çok farklı listeler ortaya çıktı. Bu yüzden 11 tane ilçeyi yerel seçimlerde AK Parti olarak kaybettik. İnşallah bundan sonraki süreçte biz teşkilatların, kanaat önderlerinin, STK’ların ortak istediği adaylar bir süzgeçten geçirildikten sonra listeye girmesi bizim en büyük arzumuz olacaktır. Aday Adayı Sayın Nihat Çelik ve beraberindeki heyetine bizleri ziyaret ettiği için şükranlarımızı sunuyorum. Allah yar ve yardımcıları olsun”
dedi.

Nihat Çelik ise, ilçe başkanın sözlerine gönülden katıldığını belirterek, “Artık ‘Eski Türkiye’ değil, ‘Yeni Türkiye’ parolasıyla yola çıkmış bulunmaktayız. Birçok şeyin değişme zamanı gelmiştir. Partimiz de, halkımız da bu sorun ve sıkıntıların üstesinden gelecek güçtedir. Allah birlik ve beraberliğimizi daim etsin” şeklinde konuştu.

Çelik, buradan AK Parti Tuşba İlçe Başkanlığı’na geçti. İlçe Başkanı Naif Şabu tarafından karşılanan Çelik, aday olması durumunda AK Parti’nin oylarını yüzde 30 civarında arttıracağı sözünü yineledi. Halkın, her kesimin partisi olan AK Parti’ye gönül verenlerinin sayısının her geçen gün arttığına da dikkat çeken Çelik, AK Parti’yi Van’da birinci parti yapacaklarının sözünü verdi.

Ak Parti Tuşba İlçe Başkanı Naif Şabu ise, Nihat Çelik’in geçmişten bugüne kadar takdir edilecek kadar hizmetlerinin bulunduğunu söyledi. Çelik’ten siyasi platformda da aynı başarıyı beklediklerini ifade eden Şabu, “Siyaset uzun soluklu bir maratondur. Siyasetin bir takım aşamaları vardır. Siyasetçi politikaya atıldığında birçok sonucu da önceden kabullenmelidir. İlimizde 128 aday adayından 8’i partimizden aday olacaktır.

Sayın Nihat Çelik kardeşimiz de liyakat sahibidir. Bundan zerre kadar endişemiz yok. Çelik, meseleleri biliyor, bürokrasiyi biliyor, devletin işleyişini çok iyi biliyor. İnsanlarımızın sıkıntılarını, memleketimizin ihtiyaçlarını yakinen biliyor. Sayın Çelik, basamakları tek tek çıkan bir kardeşimizdir. Allah yolunu, bahtını açık etsin” şeklinde konuştu.