ÇAHA, ERCİŞ’İN KENTSEL DÖNÜŞÜM RAPORUNU BAŞBAKAN DAVUTOĞLU’NA SUNDU

ÇAHA, ERCİŞ’İN KENTSEL DÖNÜŞÜM RAPORUNU BAŞBAKAN DAVUTOĞLU’NA SUNDU
VAN HABER - AK Parti Van Milletvekili Adayı Prof. Dr. Ömer Çaha, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Ağrı’daki mitingine katılarak, Erciş ilçesinin kentsel dönüşüm ve TOKİ sıkıntısının çözümü ile ilgili hazırladığı raporu kendisine sundu.
Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Ağrı’da düzenlenen mitingi öncesi NTV'nin özel programına katılarak, başkanlık sistemi ve çözüm süreci ile ilgili açıklamalarda bulunan, Prof. Dr. Ömer Çaha, daha sonra Ağrı Havalimanı’na giderek burada Başbakan Davutoğlu’nu karşılama törenine katıldı. Havaalanında Başbakan ile VİP bölümünde bir süre görüşen Prof. Dr. Çaha, Erciş’in çözülmeyi bekleyen ama bir türlü çözüme kavuşturulmayan kentsel dönüşüm ve TOKİ sıkıntısının ilçe halkını bezdirdiğini iletti.

Halkın, hiçbir iş yapamaz hale geldiğini, bir çok vatandaşın bu sebepten dolayı mülkiyetlerini satışa çıkarttığını da belirten Çaha, bunu tüm ayrıntıları ile hazırladığı rapor ile kendilerine verdi. Van ve Erciş’in kendisi için öneminin büyük olduğunu ifade eden Başbakan Ahmet Davutoğlu ise bununla ilgili en kısa zamanda gerekli talimatları vereceklerini belirtti. Başbakan Davutoğlu, Van ve Erciş halkına da Prof. Dr. Çaha’nın aracılığı ile selam gönderdi.