CAFER GİYİK ADAY ADAYLIĞI BAŞVURUSUNU YAPTI - VAN HABERLERİ

CAFER GİYİK ADAY ADAYLIĞI BAŞVURUSUNU YAPTI - VAN HABERLERİ
Van İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürü görevinden istifa eden Cafer Giyik, Adalet ve Kalkınma Partisi’nden (Ak Parti) aday adaylığı başvurusunda bulundu.
AK Parti Van İl Başkanlığı binasında müracaatını gerçekleştiren Giyik, AFAD Müdürlüğü görevinden ve özgeçmişi hakkında bilgiler verdi. Van’ın her ilçesini bildiğini ve gittiğini belirten Giyik, “AK Parti vizyonunu kutsal bir yol olarak gördüğümüz için kuruluşundan bugüne kadar her ne kadar memuriyet hayatımızdan dolayı vitrinde yer almamış olsak bile bu partiyi bir dava olarak gördüğümüz için gönülden destek verdik ve hep arka planda yaptığımız kamu hizmetlerine tarafsızlık ilkesine halel getirmeyecek şekilde hizmet etmeye gayret ettik. Ben 2002 yılında askerliğimi yedek subay olarak Erzurum’da yaparken, ilk genel seçimlerde AK Parti’nin iktidara geldiği seçimlerde oyumu kullanabilmek için Ermenistan sınırındaki bir karakoldan 2 günlük araba yolculuğuyla ancak Erzurum’a gelebildim ve oyumu kullanarak kışlaya geri döndüm.

Biz bu davanın milletimiz, memleketimiz ve dinimiz için bir ufuk olduğunu, dünya arenasında memleketimizi yeni Türkiye’yi çağdaş bir noktaya getirmesi, güç dengesi içerisinde sözü, hatırı dinlenir bir ülke noktasına getirmeyi hedeflediği için biz bu davayı, kutsal bir dava ve yolculuk olarak görüyoruz. Tüm beşeri makam ve mevkilerin dışında, gelip geçecek heveslerin dışında biz bunu dediğim gibi çok ulvi bir yol olarak görüyoruz. Şahsım, ailem ve bütün akrabalarımla birlikte biz bu davaya katkı sunmak istiyoruz. Bu davaya katkı yapmanın bir şeref olduğunu düşünüyoruz. Van’daki sıkıntılı günleri birlikte yaşadığımız için tecrübe sahibiyiz. Yakın zamanda bir Van depremi yaşadık ve ben Van depreminin her kilometre taşında hizmet etme şansı yakaladım.

Ailemiz ile beraber büyük acılar çekmiş olmamıza rağmen, Allah yine bu insanlara hizmet etme lütfünü da bize nasip etti. Şu an babamda burada, Van depreminde maalesef üzülerek söylüyorum, en büyük acıyı yaşayan insanlardan bir tanesidir. Babam o depremde 2 genç evladını kaybetti. Eşim o depremde kardeşini kaybetti. Ama biz buna rağmen halkımıza hizmet etmeye devam ettik. Bizim dün yaptıklarımız, yarın yapacaklarımızın garantisi ve ispatıdır. Biz bu yolu dediğim gibi kutsal bir yol olarak görüyoruz. Beşeri bir makam ya da bir atlama taşı olarak örmüyoruz. Hadiseye bu şekilde yaklaşıyoruz.

Bizim bütün amacımız iş, aş ve barış problemi olan ilimizi Türkiye’nin tarihi bir dönemeçten ve süreçten çıktığı bu dönemde iyi bir noktaya getirmek. Evet, AK Parti hükümetlerinin yapmış olduğu tüm hizmetleri takdir ediyoruz. Hepimiz buna katkı yaptık. Ülkemiz çok büyük yollar kaydetti. Yapılan çalışmaları görmemek için ya kör ya da vicdansız olmak lazım. Bir vatandaş olarak bunu görüyor ve takdir ediyoruz. Bizim amacımız ise bu davaya gönül vermiş birisi olarak bu davayı daha ileriye taşımaktır. Bütün derdimiz ve amacımız Van’ı daha iyi bir yere getirmektir” dedi.

Giyik, yaptığı konuşmanın ardından başvuru dosyasını AK Parti Van İl Başkanı Zahir Soğanda’ya teslim etti.