BÜRO MEMUR-SEN SAVCI KİRAZ'IN ŞEHİT EDİLMESİYLE İLGİLİ AÇIKLAMA - VAN HABERLERİ

BÜRO MEMUR-SEN SAVCI KİRAZ'IN ŞEHİT EDİLMESİYLE İLGİLİ AÇIKLAMA - VAN HABERLERİ
Büro Memur-Sen Van Şubesi, Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın şehit edilmesiyle ilgili bir açıklama yayınladı.
Büro Memur-Sen’den yapılan açıklamada, İstanbul Adalet Sarayı'nın 6. katındaki odasında DHKP-C'li iki terörist tarafından rehin alınan Memur Suçları Bürosu Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede şehit düştüğü hatırlatıldı. Açıklamada, “Ülkemizde ne zaman güzle bir şeyler yapılsa, kanlı ellerin kurduğu karanlık planlar devreye girmektedir. Barış, kardeşlik ve huzur ortamımızı bozmaya çalışan taşeron terör örgütü, kalleş yüzünü yaşanan bu terör saldırısıyla bir kez daha ortaya koymuştur.

Bu tür saldırıların amacı, doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine kadar bir ve beraber olan vatandaşlarımızın arasına nifak sokmak, ülkemizde kaos oluşturmaktır. Bir takım çevrelerin ise hain, kalleş, kahpece saldırıyı meşru göstermeye çalışması hiçbir şekilde kabul edilemez. Bu terör saldırısını fırsat bilerek ülkemizde kaos yaşanmasını isteyenlere aziz milletimiz asla fırsat vermeyecektir.

Bu tür hain saldırılar, bizlerin kardeşliğini asla zayıflatamayacaktır. Kardeşliğimizi bozmaya yönelik oynanan her oyunu aziz milletimiz sağduyusuyla bozacaktır. Diğer taraftan, arkasında gözü yaşlı ailesini ve milletimizi bırakan savcımıza yapılan saldırı, tüm detaylarıyla ele alınmalı, hain saldırının yaşanmasına neden olan tüm karanlık eller birer birer ortaya çıkarılmalıdır.

Devletimiz saldırıyı yapan taşeron örgütün arkasındaki karanlık yüzleri ortaya çıkarma gücüne ve kudretine sahiptir. Van Büro Memur-Sen olarak, terörün her türlüsünü şiddet ve nefretle kınıyor, Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz’a Allah’tan rahmet, yakınlarına ve aziz milletimize başsağlığı diliyoruz” denildi.