BAŞARILI ÖĞRENCİLERİN HOLLANDA GEZİSİ - VAN HABERLERİ

BAŞARILI ÖĞRENCİLERİN HOLLANDA GEZİSİ - VAN HABERLERİ
Van’ın Tuşba ilçesindeki Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden AB Erasmus + Programı kapsamında Hollanda’ya giden öğrenciler Tuşba Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani’yi makamında ziyaret ettiler.
Bvrupa Birliği Bakanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Erasmus+ Programı Ana Eylem Bireylerin Öğrenme Hareketliliği 2014 Yılı Mesleki Eğitim ve Öğrenci Personel Hareketliliği kapsamında Tuşba Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 20 öğrenci ve 2 öğretmenin, veteriner teknisyenlerinin Avrupa standartlarında saha uygulaması çalışması projesinin yurtdışı hareketliliği Avrupa ayağı olan Hollanda gezisinden döndüler.

Gezi sonrası makamında öğretmen ve öğrencileri ağırlayan Tuşba Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani, ziyaretten çok mutlu olduğunu belirterek, “Siz artık Avrupa görmüş insanlarsınız. Çalışarak, emek vererek gittiniz. Yeterlilik puanı alarak Hollanda gezisini kazandınız. Daha iyi bir üniversite kazanmak içinde çalışmalısınız. Örnek olmalısınız ve geleceğimize katkı sunmalısınız. Köyünüzün, okulunuzun, ailenizin kahramanı olmalısınız. Kendinizi geliştirmelisiniz’’ dedi.