ARAS, ADAY ADAYLIĞI İÇİN MÜRACAATINI YAPTI - VAN HABERLERİ

ARAS, ADAY ADAYLIĞI İÇİN MÜRACAATINI YAPTI - VAN HABERLERİ
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Van eski il başkanı Abdullah Aras, milletvekilliğe aday adaylığı için müracaatını yaptı.
AK Parti İl Başkanlığı’na müracaatını yapan Abdullah Aras, İl Başkanı Zahir Soğanda ile birlikte basın toplantısı düzenledi. AK Parti kurulduğu günden bu yana gönül verdiğini ve seçilmediği takdirde de ne kendisinin ne de ailesinin partiden ayrılmayacağını ifade eden Aras, “2009 yılında bu partide siyasete başladım ve kısa bir süre sonra il başkan yardımcılığı yaptım. 2011 yılında ise Mustafa Bilici’nin istifasının ardından başkanlık görevine layık görüldüm. 2012 yılında ise kongre ile seçilmiş bir başkan oldum.

2014 yılında ise görevimi Zahir Soğanda Beyefendi’ye devrettim. Dolayısıyla siyasi hayatımı teşkilat bazında 5 yıl sürdürdüm. Ben bu partide çok büyük hizmetler yaptım. Daha önce 22 bin olan üye sayısını 78 bin yaptım. Yani 10 yılda 22 bin üye yapıldı, fakat ben 3 yılda 56 bin üyeyi kazandırarak 78 bin üyeye ulaştırdım. Şu an tahmin edersem 80 bin oldu. Van’da depremi atlatan bir il başkanıydım. Deprem sürecinde çok büyük zorluklar çektik, fakat Allah’ın izniyle halkımızı yalnız bırakmadım. Dönemin Başbakanı Erdoğan bizzat Van’a gelerek depremzedelerin yarasını sardı. Deprem sürecinde en büyük hizmeti gösterenlerin başında ben geliyorum. 2012 yılında iki büyük acı yaşadık.

Gürpınar İlçe Başkanımız terör örgütü tarafından kaçırılarak, 52 gün mahsur bırakıldı. Yine Özalp İlçe Başkanımız bir iftiraya maruz kalarak çok büyük sıkıntılar yaşadık. Teşkilat olarak bu iki arkadaşımı maddi ve manevi konularda yalnız bırakmadım. Van’da ilk defa seçimler olmadan bütün esnaflarımızı, vatandaşlarımızı ve halkımızı ziyaret ederek sorunlarını dinledik. Hatta köy köy dolaşıp oradaki sorunları yerinde dinledim. Van’ın bütün sorunlarını yakından takip edenlerden biriyim.

Çalışmalarımız herkes tarafından büyük takdirle karşılandı. Ben bu teşkilatın emrinde olmak için milletvekili aday adayı oluyorum. Bu teşkilatı bu memlekette daha çok güçlendirmek için milletvekili aday adayı oluyorum. Biz bu parti için değil elinizi taşın altına gövdemizi bile taşın altına bırakmaya hazırız. 2015 mutlaka değişmesi gereken ve yeni anayasanın değişmesi için milletvekili aday adayı oluyorum. Memleketimizin en büyük sorun ve sıkıntılarından biri olan işsizliği çözmek için aday adayı oluyorum. Gençlerimizi iş sahibi yapmak için, işsizlik sorununu çözmek için aday adayı oldum.

Ben elimden gelen bütün desteği sağlayacağıma inanıyorum. Bununla birlikte 175 kilometre İran ile olan sınırımızda istediğimiz düzeyde verimi elde edemiyoruz. Kapıköy Sınır Kapısı’nın muhakkak açılması lazım. Bu Van için olmazsa olmazdır. Gençler için iş istihdamını oluşturmak için bu kapıyı mutlaka açmamız gerekir. Van hakikaten güzellikler kentidir. Parti 8 kişiye adaylık verecek, birçok kişiye de verilmeyecek. Bize verilmezse, bizim tavrımız bellidir. Biz partiliyiz. Görev verilse de verilmediği takdirde de bırakmayacağız. Görev verildiği takdirde partili, görev verilmediği takdirde farklı partiye gidebilecek ne bir düşüncemiz, ne bir ideolojimiz, benim ve ailemin asla ve asla olmamıştır ve olmayacaktır. Ayrıca ben AK Parti’nin zaferle ayrılması için elimden gelen çalışmayı sergileyeceğim. HDP’nin de barajı aşacağına inanmıyorum” şeklinde konuştur.