ANADOLU YILDIZLAR LİGİ TEKVANDO MÜSABAKALARI - VAN HABERLERİ

ANADOLU YILDIZLAR LİGİ TEKVANDO MÜSABAKALARI - VAN HABERLERİ
Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü ve Türkiye Tekvando Federasyonu tarafından düzenlenen Anadolu Yıldızlar Ligi Doğu Anadolu Bölgesi Tekvando Müsabakaları Van’da başladı.
Zaferler İlk ve Ortaokulu’nun spor salonunda yapılan müsabakalara Iğdır, Malatya, Ağrı, Muş, Bingöl, Bitlis, Elazığ ve Van’dan 28 kız ve 52 erkek olmak üzere toplam 80 sporcu katıldı. 3 gün boyunca sürecek müsabakalar öncesinde bir açıklamada bulunan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Şefi Yalçın Özdemir, Gençlik Hizmetleri ve Spor Genel Müdürlüğü tarafından 2014-2015 spor sezonunda Anadolu Yıldızlar Ligi Tekvando Müsabakaları’nın 23-25 Ocak tarihlerinde Van’da yapılacağını belirtti.

Van’da yapılacak olan müsabakalara 8 ilden sporcuların katıldığını ifade eden Özdemir, “Burada dereceye giren sporcularımız yarı finale, yarı final maçlarından sonra da finale katılacaktır. Federasyon faaliyetinden ziyade ilde derece yapan sporcularımıza da bir şans verildi. Bu şansla birlikte üç kademeli müsabakalar düzenlenmekte ve en son Türkiye finali ile sonuçlanmaktadır” dedi.

Bu müsabakaların Türk sporuna büyük heyecan kazandırdığını ifade eden Özdemir, “İlimizde de tekvando ile beraber bundan sonraki dönemlerde yüzme ve judo müsabakaları da yapılacak. Biz elimizden geldiği kadar ilimize gelen sporcularımızı en iyi şekilde ağırlamayı hedefliyoruz. Müsabakalarda tüm sporcularımıza başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.