AK PARTİLİLER BASINLA BİR ARAYA GELDİ - VAN HABERLERİ

AK PARTİLİLER BASINLA BİR ARAYA GELDİ - VAN HABERLERİ
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Van İl Başkanı Zahir Soğanda, basınla bir araya geldi.
Şişli Öğretmenevi’nde basınla bir araya gelen AK Parti Van İl Başkanı Soğanda ve yönetimi, amaçlarının ilde görev yapan basın mensupların fikirlerini, sorularını ve onları dinlemek amacıyla böyle bir toplantı yaptıklarını belirtti. Soğanda, her zaman siyasetçilerin konuştuğunu, basının dinlediğini, bu kez tersini yapıp basın mensuplarını dinlemek istediklerini belirtti.

Çözüm süreci ile ilgili bir gazetecinin sorduğu soruya cevap veren Soğanda, çözüm sürecinin başarıya ulaşmasının tek yolunun halkın süreci sahiplenmesi olduğunu ifade etti. Soğanda, “Genel merkezimizden ve bakanlarımızın zaman zaman Van’a gelmesi, sadece bakan ağırlamaktan ibaret olmadığını ben burada özellikle vurgulamak istiyorum. Eğer hükümetimizin bir yetkilisi buraya geliyorsa, eğer genel merkezimizin bir genel başkanı buraya geliyorsa, bunu da sadece biz onları ağırlamıyoruz, topyekun teşkilatlarımızla birlikte onlarla fikir alışverişinde bulunuyoruz. Çözüm noktasında ve yapılması noktasında gerekli adımlar atılıyor, atılmaya da devam edecektir. En önemli husus da buraya gelen her bakanımızı, genel merkezden gelen her bir arkadaşımızı mutlaka sivil toplum kuruluşlarıyla bir çeşit buluşturuyoruz.

Saatler süren tartışmalar oluyor ve bu tartışmalar hiçbir şekilde dosya içerisinde kalmıyor, teoride kalmıyor. Uygulanabilmesi için de elimizden gelen her türlü gayreti gösteriyoruz. Çözüm süresi halk içindir. Halkın bizatihi işin içine girebilme adına elimizden gelen gayreti sarf ediyoruz. Halk bu sürece sahip çıkmadığı müddetçe o sürecin başarıya ulaşma şansı yoktur. Biz bunun bilincindeyiz. İşte bundan dolayıdır ki, hükümetimiz ilk etapta bu adımı atarken birçok akil adamları bir araya getirerek halka indirgemesi, mal etmesini istedi. Biz diyoruz ki, evet çözüm süreci olsun, nihayete erelim, iki taraf olarak, üç taraf olarak, beş taraf olarak herkes elini taşın altına koysun. Ama mutlaka kentin de öncelikleri burada öne çıksın diye düşünüyoruz”
şeklinde konuştu.