AK PARTİLİ SOĞANDA’DAN TEMAYÜL TEŞEKKÜRÜ - VAN HABERLERİ

AK PARTİLİ SOĞANDA’DAN TEMAYÜL TEŞEKKÜRÜ - VAN HABERLERİ
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Van İl Başkanı Zahir Soğanda, temayül yoklamasına katılan dernek, vakıf ve sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticilere teşekkür etti.
Dün yapılan temayül yoklaması nedeniyle bir açıklama yapan Zahir Soğanda, “Dün Türkiye genelinde milletvekili adaylarının belirlenmesi için STK temsilcileri oy kullandı. İlimizde de dün sabah saatlerinde temayül yoklaması için STK yöneticileri gelerek oy kullanmışlardır. Toplam bin 496 kişinin oy kullanması ve yoğun ilgi görmesi bizi memnun etmiştir.

Partimiz tarafından Türkiye’de ilk defa STK, dernek ve vakıf yöneticilerine milletvekilini tercih etme oylaması yapıldı. Bizim teşkilatımızın temayül yoklamasından farklı olan bu yoklamada, listede olan aday adaylarının dışında herhangi bir ismi de tercih edebilmeleriydi. Yani STK’larımıza listeden olmayıp milletvekili olmasını istedikleri ismi yazma olanağını verdik. Böylece müracaat etmemiş fakat vatandaşın benimsediği bir kimse varsa, bu oylamada en azından ismi çıkmış olacaktır. Ben bu temayül yoklamasına katılan tüm STK, dernek ve vakıf yöneticilerine ve herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.