AK PARTİLİ ŞAHİN’DEN 18 MART MESAJI - VAN HABERLERİ

AK PARTİLİ ŞAHİN’DEN 18 MART MESAJI - VAN HABERLERİ
AK Parti Van Milletvekili Aday Adayı Zafer Şahin, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Zafer Şahin, yayınladığı mesajında, “Çanakkale Savaşı yalnız bizim tarihimizin değil, yakın dünya tarihinin en önemli savaşlarından biridir. Kurtuluş Savaşı'nın kazanılmasına zemin hazırlayan, kahramanlık ve fedakarlığın doruk noktasına ulaştığı bir prestij ve azim mücadelesidir. Çanakkale Zaferi, dünya tarihinde bir dönüm noktası olmuş, tarihin akışı üzerinde belirleyici bir rol oynamıştır. Türk, Kürt, Laz, Çerkez ve dahası omuz omuza bir destan yazmıştır.

Tarihe altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi’nin 100. gurur yıl dönümü olan 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nde, şehitlerimize yönelik saygı, şükran ve minnet duygularımızı bir kez daha yüksek sesle haykırıyoruz. Kutsal vatanımız için canlarını feda eden şehitlerimizin gününü idrak etmenin onurunu yaşamaktayız. Milletimize bu büyük zaferin gururunu armağan eden başta Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere; bu mücadeleye iştirak eden kahraman askerlerimizi ve ülkemizin birliği ve beraberliği, vatanımızın bölünmez bütünlüğü uğrunda canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve şükranla anıyoruz”
dedi.