AK PARTİLİ KAÇMAZ ESNAFI DİNLEDİ - VAN HABERLERİ

AK PARTİLİ KAÇMAZ ESNAFI DİNLEDİ - VAN HABERLERİ
AK Parti Van Milletvekili Aday Adayı Mustafa Kaçmaz, esnafı ziyaret ederek, sorun ve sıkıntılarını dinledi.
AK Parti Van Milletvekili Aday Adayı Mustafa Kaçmaz, çalışmaları çerçevesinde esnafı ziyaret etti. Ziyaretinin ardından bir açıklama yapan Kaçmaz, esnafın bir ilin kalkınmasında lokomotif görevi gördüğünü söyledi. Esnafın düşüncelerini ve fikirlerini çok benimsediklerini belirten Kaçmaz, “Bu şehrin en önemli dinamikleri esnaftır. Esnafı gelişen, kendisini yenileyen, gelişmelere açık olan, müşterisine itina ile davranan her esnaf bu kent için bir katma değerdir.

Bize düşen görev ise esnafın önünü tıkayan kanalları açmak, gerek Türkiye gerekse dünya pazarına açılmasını sağlamaktır. Sorun ve sıkıntıları meclise taşıyarak çözüm üretmek vekillerin görevidir. Bizim bu konuda tecrübelerimiz mevcuttur. Esnafın siyasetçilerden beklentileri çoktur. Bu beklentileri gidermek, esnafa faydalı olmak için var gücümüzle çalışmalıyız. Bunu sadece siyaset arenasında değil de bütün bir hayat akışında sağlamamız gerekir. Geçmiş deneyimlerimiz bize gelecek anlamında bir ışık görevi görüyor. Bu doğrultudan hareketle esnafın her zaman yanında yer alan bir kimlik mevcudiyetimiz ile kendimizi her zaman hazır görüyoruz” şeklinde konuştu.

Sorun ve sıkıntılarını dile getiren Van esnafı ise, siyasetçilerden beklentilerini sıralarken, özellikle vekillerin Ankara’ya gittikten sonra kendileriyle yeterli düzeyde ilgilenmediklerinden yakındı. Bunun üzerine Mustafa Kaçmaz, bu yörenin bir insanı olarak böyle bir davranışın kesinlikle kentin kimliğine yakışmadığını belirtti. Kaçmaz; “Böyle önemli bir kitlenin siyasete ve memlekete olan katkısının kesinlikle göz ardı edilmemesi gerektiğini ifade etti. Kaçmaz, siyasetçilere yakışanın seçildikten sonra kendisine destek veren veya vermeyen her kese aynı ölçüde yaklaşması, sıkıntılarına çözüm bulmak için çaba göstermesinin de siyasi bir erdem niteliği taşıdığını sözlerine ekledi. Esnafların aday adayı Mustafa Kaçmaz’a gösterdiği ilgi ise gözlerden kaçmadı.