AK PARTİ'Lİ ÇİFTÇİ'DEN CUMHURİYET GAZETESİNE TEPKİ - VAN HABERLERİ

AK PARTİ'Lİ ÇİFTÇİ'DEN CUMHURİYET GAZETESİNE TEPKİ - VAN HABERLERİ
AK Parti Van Milletvekili Fatih Çiftçi, Charlie Hebdo dergisinde yer alan ahlaksız karikatürleri yayınlayan Cumhuriyet Gazetesi’ne tepki göstererek, “Cumhuriyet Gazetesi’nin de yapmış olduğu tam bir provokasyondur” dedi.
Seçim çalışmaları çerçevesinde İhlas Haber Ajansı (İHA) Van Bölge Müdürü Şükrü Akyüz’ü ziyaret eden AK Parti Van Milletvekili Fatih Çiftçi, gündemi değerlendirdi. Basın özgürlüğünün önemine değinen Çiftçi, Charlie Hebdo dergisinde yer alan karikatürlere değildi. Çiftçi, “Basın özgürlüğü hiçbir kimsenin inancını rencide edecek, hakarete uğratacak bir tavır içerisinde olmaz ve olmamalıdır. Siz eğer basın özgürlüğünü savunuyorsanız, bu anlamda kurallara ve ilkelere riayet edeceksiniz.

Avrupa çok uzun yıllardan beridir birçok şeyi korurken, İslam’a karşı oradaki Müslümanları korumadığı gibi bütün dünyada binlerce, milyonlarca Müslüman’ı dışlayarak ve İslamofobi oluşturarak insanları çok farklı bir konuma getirdi. Fransa’daki yapılan bu katliamları kabul etmemiz mümkün değildir. İslam adına hiç kimse böyle bir şey yapmaz. İslam, barış dinidir. Adı üzerinde selam, barış ve kardeşlik dinidir. Fakat bu süreçten sonra bunu bahane edip Hz. Peygamber’in karikatürünü yayınlayan Fransız gazetelerini, dergisini kınıyor, lanetliyoruz.

Bu hiçbir şekilde basın özgürlüğü değildir. Aynı gerekçelerle Cumhuriyet gazetesinin de yapmış olduğu tam bir provokasyondur. Bu şekilde Müslümanlara, insanlara Hz. Peygamber üzerinden inançlarımıza hakaret ediyor. Bunu kabul etmek mümkün değildir. Bizim milletimiz de bu oyuna gelmeyecektir. Bu hakikaten çok büyük bir yanlıştır. Bu yanlış da toplum karşısında karşılığını çok sert bir şekilde bulacaktır” şeklinde konuştu.