AK PARTİLİ BİLİCİ: “BARIŞIN ARİFESİNDEYİZ” - VAN HABERLERİ

AK PARTİLİ BİLİCİ: “BARIŞIN ARİFESİNDEYİZ” - VAN HABERLERİ
AK Parti Van Milletvekili Mustafa Bilici, Türkiye’de 30 yıldır devam eden çatışma ortamının herkese kaybettirdiğini belirtti.
Açıklamalarda bulunan Bilici, yaklaşık 40 bin insanın canından olduğunu ifade ederek, “Geride kalan kederli ailelerin yürekleri acıdan nasır bağladı. Sonu ve kazananı belli olmayan kardeş kavgası ile ülkemizde 1.2 trilyon dolar milli servet heba edildi. Türkiye'nin en önemli sorunu olan ve herkesi yakından ilgilendiren bu sorunun çözümü için son 13 yılda farklı bir anlayış ortaya konuldu. Toplumsal talepler değerlendirdi. Farklılıklar zenginlik olarak görüldü. Reform niteliğinde adımlar atıldı.

Bütün bunların sonucunda Türkiye'de demokrasi çıtası yükseldi. Bireysel hak ve özgürlükler genişledi. Adalet ve Kalkınma Partisi, sorunların silahla değil, siyasi diyalog ile çözüleceğine inandı. Bunun için siyasal zemini oluşturdu. Barış ve kardeşliğimizi pekiştirecek, birlik ve beraberliğimizi güçlendirecek sosyal bir anlayış inşa edildi. Çözüm sürecini, sabote etmeye yönelik bütün girişimler karşısında güçlü bir irade ortaya koyularak süreçle ilgili çok ciddi mesafeler alındı.

Sürece katkı sunmayarak karşı çıkan CHP ve MHP gibi muhalefet partilerinin kampanyalarına rağmen doğusuyla batısıyla millet tavrını barıştan yana koydu. Sürecin sonunda herkesin arzusu silahların bırakılması ve şiddetin sona ermesidir. Tarihi bir döneme şahitlik ettiğimiz şu günlerde barış her zamanınkinden daha yakındır. Barışın arifesindeyiz.

İnşallah 2015 Newroz Bayramı beklentilere cevap verir. Silahlar bırakılır. Yeni Türkiye’de bayram olur. Yeni Türkiye'nin anlayışı, etnik kimliği, mezhebi ve inancı ne olursa olsun herkesi kucaklayan ve eşit gören bir bilinç oluşturmaktır.