AK PARTİLİ ARVAS’TAN ERCİŞ'E ÇIKARMA - VAN HABERLERİ

AK PARTİLİ ARVAS’TAN ERCİŞ'E ÇIKARMA - VAN HABERLERİ
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Van Milletvekili Abdulahat Arvas, seçim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
Kalabalık bir ekiple adeta Erciş’e çıkarma yapan Arvas, sevenlerinin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Öncelikle AK Parti İlçe Başkanlığı’nı ziyaret eden Arvas, burada kısa bir konuşma yaptı. Konuşmasında siyasetin olmazsa olmaz kriterlerinden söz eden Arvas, "Emevilerden Abbasilere kadar gelen yönetim sisteminde, herhangi bir bölgeye bir amir atanırken 5 kritere bakılıyordu. Bu amirler, hakkaniyete önem veren, adaletli, merhametli, liyakat sahibi ve meşveret ehli kişilerden seçilirdi.

Bu şekilde seçilen yöneticiler, atandıkları bölgelerde yönetimlerini bu kriterler üzerinden yaptıkları için, o yerleşim yerlerinde huzur ve sükuneti sağlarlardı. Bu kıstaslar biz siyasetçiler için kırmızı çizgiler haline gelmeli ve siyasetçilerin halkta karşılığı olmalıdır” dedi. Erciş Ticaret Odası başta olmak üzere şehirde bulunan birçok sivil toplum kuruluşunu da ziyaret edip görüş ve önerilerini alan Arvas, yaklaşan seçim öncesinde kendilerinden destek istedi.

Daha sonra bölge esnafını ziyaret eden Arvas, halkın büyük ilgisi ile karşılaştı. Halkın desteği olduğu sürece aşamayacakları hiçbir engelin olmadığını ifade eden Arvas, “Partimizin boş vaatleri yok ki bizim de boş vaatlerimiz olsun. Geçmişte bu milleti iki anahtar (1 araba, 1 ev) vaadiyle kandırmadılar mı? Fakat AK Parti hükümetleri vaat etmez.

Bir şey yapacaksa, önce kapsamlı bir şekilde projelendirir, halka sunar, bitireceği günü dahi belirler, belirlediği günden önce de halkın hizmetine sunar. Halkımız bu hizmetin farkında ve bu sebeptendir ki, desteğini arttırarak hükümetlerimizi güçlendirmektedir. Bizde bu partinin bir neferi, zincirin bir halkasıyız. Bizden desteğinizi esirgemeyeniz” ifadelerini kullandı.
Daha sonra ilçe esnafına hayırlı ve bereketli işler dileyen Arvas, buradan ayrıldı.