AK PARTİ KADIN ADAY ADAYLARI İDDİALI - VAN HABERLERİ

AK PARTİ KADIN ADAY ADAYLARI İDDİALI - VAN HABERLERİ
AK Parti'de milletvekilliği aday adaylığı başvurular devam ediyor. 2015 Genel seçimleri için başvurular Cuma günü bitiyor. Van'ın kadın aday adaylarından Leyla Tanrıtanır ve Müyesser Yağız resmi başvurularını yaptı.
Bugün itibariyle Ak Parti milletvekilliğine aday adaylığımı açıklamış bulunmaktayım. Böyle bir karar almamın yegane sebebi ülkemizde son 12 yılda büyük yatırımlara ve köklü reformlra imza atan Ak Parti hükümetlerinin çalışmaları ve kurucusu Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan'a duyduğum büyük hayranlıktır.

Doğunun incisi medeniyetler beşiği güzide memleketimiz Van'a ve onun güzide insanları olan Van halkına hizmet etmek,partimin milletvekili olarak halkıma hizmetar olmak için bu yola çıktım. Bildiğiniz üzere 2009 seçimlerinde halkımın iradiyesiyle rakiplerime karşı büyük zafer elde ederek Van'ın ilk ve tek kadın muhtarı ünvanına sahip oldum.Halkınım bana verdiği bu yetkiyi hiçbir zaman suistimal etmeden halkımla birlikte hareket ederekten büyük çalışmalara imza attım bu süre zarfında çoğu zamanda yetkilerimin sınırlarını aşarak çalışmalarımı en iyi şekilde sonuçlandırdım gerek seçim öncesi gerekse sonraki süreçte verdiğim sözlerin tümümü noksansız şekilde yerine getirdim. Başımdan beri başardığım bu çalışmalarda kendime örnek aldığım lider Recep Tayyip Erdoğan'dır. Deprem sürecine değinen Tanrıtanır şöyle devam etti: Hükümetimizin sağladığı çadır,lojistik acil ihtiyaçların depremzedelere ulaştırma noktasında büyük çaba sarfederek bizzat başında durduğum çalışmalarla koordineli bir şekilde halkıma ulaştırdım.

Deprem'de ablamı ve 3 yakınımı kaybetmeme rağmen acımı içine gömüp,çalışmalarıma ara vermeden halkıma hizmet ettim. Ak Parti'nin başlatmış olduğu çözüm sürecine destek amaçlı Türkiye genelinde davet ettiğim 50 kadın muhtarı konuk ederek barış sürecine destek sağladım. 30 Mart 2014 seçimlerinde 2.defa tekrardan aday olduğum muhtarlık seçimlerinde 3312 oydan 3080 oyu olarak güven oyumu tazeledim ve böylesi rekor bir oyla tekrardan tek kadın muhtar olarak seçimlerden başarılı bir şekilde çıktım şu an doğu anadolu bölgesinin tek kadın muhtarıyım. Bu dönem Van halkına Ak Parti'den milletvekili olarak hizmetkar olmaya talibim. Böylesi kutsal bir görevi layıkıyla sırtlayabileceğime olan inancım tamdır.Benim için en büyük mutluluk kaynağı halkıma faydalı olabilmektir. Çıktığım bu yolda her daimi hayrılısını diliyorum.

DİĞER KADIN ADAY ADAYI MÜYESSER YAĞIZ'DA RESMİ BAŞVURUSUNU YAPTI

 Evlatlarımdan birinin ilk nakli gerektirdiği bir hastalık sebebiyle eşimde öğretmendi Van'dan mecburi mazaret tayini isteyerek İstanbul'a gittik. 2006'dan beri İstanbul'dayım.

Kısaca kendimi tanıtacak olursam 2006'dan Ak Parti teşkilatlarının her biriminde görev yaptım. Ben siyasete girmeme Cemil Meriç'in bir sözü sebep oldu şöyle der Cemil Meriç; çözümsüzlük için üzüleceğine çözümün bir parçası ol. Gerçekten de o zaman referandum oylamasının yapılacağı dönemdir ve bende gittim  bir Ak Parti il binasında Pendik ilçe binasında aday oldum. O günden beri de yönetim kurulu üyeleğim,teşkilat birim başkanlığım  yönetim kurulu üyeleğim  teşkilat birim başkanlığı dış işleri birim başkanlığı arge il ve ilçe delegeliğim yaptım elhamdüllilah İstanbul il başkanlığımızın açmış olduğu hitabet yarışmasında 150 kişi içinde 3.oldum. Şu andaki başbakanımız Ahmet Davutoğlu o zaman dış işleri bakanıydı.Bakanken dış işleri bakanıyken çok eğitimlerini aldım, istifade ettim.

Gerçekten burada bulunmak benim için çocuklukltan beri bir hayalimdi şöyle ki ben STK'lardan gelen bir insanım derneklerde çalıştım bütüm kardeşlerim gibi toplumun dertleriyle dertlenen toplumun sözcüsü olmayı hep murad etmiş biriyim. O Yüzden burada bulunmak benim en büyük hayalimdi.Burada bulunmama vesile olan en başta başkanımızın bahsettiği gibi Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderim'e çok teşekkür ediyorum ne kadar teşekkür etsek azdır. Cidden bizim önümüzü açtı çünkü biz  şuna inanıyoruz Ne kadar kadınlar katledilse de öldürülse de yeise boğulsak da bazen  ama bizim düsturumuz şudur kadın bir eliyle beşiri sallar diğer eliylede dünyayı sallar kadınlar bu toplumun umududur.Ve kadınların her alanda olması lazım siyaset de hizmetin başka bir alanıdır.Yani biz bugün olsak da olmasak da Ak Parti'de bayrak yarışının ne demek olduğunu çok iyi biliyoruz.

Biz  başka bir aday kardeşimiz seçilirse ona da yardım ederiz. ve hayatımıza kaldığımız yerden STK'lar olsun,parti teşkilatları olsun biz devam ederiz. Çünkü biz buna iman etmişiz özgür Kudüs'e giden yol özgür Van'dan geçiyor, özgür Erciş'in sokaklarından geçiyor,Miks'in sokaklarından geçiyor. Bütün dünya'nın gözü bu seçimler üzerinde Başbakan'ımıza umut gözüyle bakıyor. Geçen 10 gün içerisinde de buradaydım evet İstanbul'da oturuyorum Pendik Belediyesi'nde Sosyal Hizmetler uzmanı olarak çalışıyorum. Adaylığımız süreci istişare ile oldu. 10 yıldır İHH'da Pendik bölge sorumlusu olarak çalışıyorum. Eski Mazlum-der yönetim kurulunda çalıştım,yardım kuruluşları ve STK'larda yer aldım. Bize destek veren,bizimle dirsek temasında olan her dernekle her toplulukla çalışmaya devam ettik. İnşallah buradayım adaylığım süresince de beni tanıyacaksınız.

Telefonlarım herkese açıktır bir tek kendi aday adaylığım değil bütün  diğer kardeşlerimin aday adaylığı sürecinde de elimden gelen katkıyı sunmaya hazırım. Özellikle ben çok tebrik ediyorum Van'ımızı çünkü bu zengin aday adaylığı listesine sahibiz bu partimiz açısından da büyük bir kazanım çok teveccüh edilen bir partiyiz. Herkesin eleştirilerine ve önerilerine açığım sizler benim kardeşimsiniz ayrıca köken olarak da Kürdüm Çaldıran'lıyım, Erciş'liyim kısacası hepinizin kardeşiyim.