Yağızer'lerin aşiret düğününde bir ilke imza atıldı

Yağızer'lerin aşiret düğününde bir ilke imza atıldı
Van’da, Şerefhan aşiretinin ileri gelenlerinden Van’ın sevilen iş insanlarından Necip Yağızer’in Yiğeni, Halit Yağızer'in oğlu Mahir Yağızer görkemli bir düğünle dünya evine girdi.

Van’da, Şerefhan aşiretinin ileri gelenlerinden Van’ın sevilen iş insanlarından Necip Yağızer’in Yiğeni, Halit Yağızer'in oğlu Mahir Yağızer görkemli bir düğünle dünya evine girdi. Yapılan aşiret düğününde bir ilke imza atıldı.

Sağdıçlığını İş Adamı Fikret Durmaz’ın üstlendiği düğünde, düğün törenine katılan binlerce davetliyi tek tek karşılayıp yakından ilgilendi. Van’daki Urartu halı bahçesinde yapılan düğüne kurum müdürleri, belediye başkanları, siyasiler, oda başkanları, iş adamları ile İran, Irak, İzmir, Antalya, İstanbul gibi komşu ülke ve illerden binlerce davetli katıldı.

Mahir ve Seher çiftinin düğününde bir araya gelen davetliler, Yerel ve Sanatçı Fate tarafından seslendirilen Kürtçe şarkılar eşliğinde uzun halaylar oluşturdu. Yüklü miktarda para ve altının takı olarak takıldığı düğün sonunda birlik ve beraberlik mesajları verildi. İş Adamı Necip Yağızer, Pandemi ve ayrıca gelenek göreneklere uygun bir düğün yapma kararı aldıklarını, bu nedenle kır düğününü tercih ettiklerini söyledi.

Düğün törenine olan yoğun katılımın kendilerini memnun ettiğini belirten Yağızer,“ Böyle bir günde bizleri yalnız bırakmayıp düğünümüze katılan yurt içi yurt dışından gelen tüm misafirlere ayrı ayrı teşekkür ediyorum." diyerek Düğünde bir ilke imza attıklarını söyleyen Yağızer, abartılı açık para atma olayını düğünümüze katılan insanları incitmemek adına bundan önceleri olduğu gibi bundan sonrada düğünlerini zarf usulü yapacaklarının altını çizdi.

Oğlunun düğününe katılanlara teşekkür eden baba Halit Yağızer ise, Umarım çocuklarımız bir ömür boyu mutlu ve huzurlu olur. Düğünümüz için çevre ülkelerden ve ülkemizin dört bir yanından gelen misafirlere ayrı ayrı teşekkür ediyorum." dedi.

İş İnsanı Sağdıç Fikret Durmaz “Bu mutlu günümüzde bizleri yalnız bırakmayan tüm dost ve akrabalarıma saygılar sunuyorum. Birlik ve beraberliğimiz her zaman bir bütün olsun ve daim olsun” ifadelerini kullandı. Binlerce kişinin bir arada halaya tutuştuğu düğün töreni gece geç saatlere kadar devam etti.

Kaynak: VanEkspres