Van’da çatışma: 1 PKK mensubu öldürüldü

Van’da çatışma: 1 PKK mensubu öldürüldü
Van'ın Gürpınar ilçesinde çıkan çatışmada 1 PKK mensubu öldürüldü.

- Alınan bilgilere göre, ilçenin Topçudeğirmeni bölgesinin kırsalında bir grup PKK mensupları güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı. Çıkan çatışmada 1 PKK mensubu öldürüldü. Operasyonun devam ettiği belirtildi.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA!

Van'ın Gürpınar ilçesi kırsalında öldürülen PKK'lı ile ilgili valilik açıklama yaptı. Açıklamada, operasyonun 3 güvenlik korucusunun yaralanmasından sonra başlatıldığı ve PKK'lılara yardım ve yataklık eden 2 kişinin de katırlarıyla birlikte yakalandıkları belirtilerek şöyle denildi:  

"İlimiz Gürpınar ilçesi Taşlıca Mahallesi'nde, 14 Mayıs 2017 günü mayın/el yapımı patlayıcı araması yapan güvenlik korucusu timine, el yapımı patlayıcı ile saldırı düzenleyen ve 3 güvenlik korucumuzun yaralanmasına sebep olan bölücü terör örgütü mensuplarının yakalanması için güvenlik güçlerimizce operasyon başlatılmıştır. İcra edilen operasyonda, 17 Mayıs 2017 günü saat 07.45'te ilçenin Topçudeğirmeni Mahallesi kırsalında, terör örgütü mensupları ile temas sağlanmış olup çıkan çatışma sonucunda 1 BTÖ mensubu etkisiz hale getirilmiş ve BTÖ mensuplarına yardım ve yataklık eden iki şahıs, katırlarıyla birlikte yakalanmıştır. Bölgemizde halkın huzur ve güvenliğini sağlamaya yönelik olarak, terörle mücadele faaliyetlerine aralıksız devam edilmektedir."