Van'daki fırıncılar depremzedeler için tek yürek oldu

Van'daki fırıncılar depremzedeler için tek yürek oldu
Fırıncı esnafı ile birlikte uğurlama törenine katılan VANESOB Başkanı İsa Berge, "Gün tek yürek olma günüdür." dedi.

VAN ESNAFINDAN 2 TIR EKMEK

Kahramanmaraş merkezli olan ve 10 şehri etkileyen depremelerin ardından Van, seferber oldu. Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (VANESOB) bünyesinde bulunan Van Fırıncılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, deprem bölgelerine 2 TIR (70 Bin ekmek) ve Bin adet su gönderdi.

“Derin üzüntü içerisindeyiz”

İlk TIR’ın uğurlama törenine katılan VANESOB Başkanı İsa Berge, “Ne yazık ki depremlerde binlerce insanımızı kaybettik ve yine binlerce insanımız da yaralandı. Halen enkaz altında kalan insanlarımız var. Devletimiz ve milletimiz deprem bölgeleri için seferber oldu. Bizler de Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak teyakkuza geçtik. Esnafımıza yaptığımız destek çağrısı karşılık buldu. Çok sayıda esnafımız hazırladıkları yardım kolilerini deprem bölgelerine ulaştırılmak üzere devletimizin ilgili birimlerine teslim etti. Şimdiye kadar çok sayıda yardım malzemesini lojistik noktalara teslim ettik.” dedi.

“70 Bin ekmek Bin adet su”

VANESOB) bünyesinde bulunan Van Fırıncılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile birlikte, deprem bölgelerine gönderilmek üzere organizasyon yaptıklarını söyleyen başkan Berge, “TIR’larla ekmek ve su göndermeye devam ediyoruz. 70 bin ekmekten oluşan 2 TIR ve Bin adet suyu hazırladık. İki TIR’ı da deprem bölgelerine uğurladık.” şeklinde konuştu.

“Gün Tek Yürek Olma Günüdür”

Devlet ve millet olarak her zaman dayanışma örneği sergilediklerini belirten VANESOB Başkanı Berge, “Ülkemizin dört bir yanından deprem bölgelerine yardımlar gönderiliyor. Bizler de Van olarak üzerimize düşeni yapıyoruz. Gün ülkemiz için tek yürek olma günüdür. Başta esnaf ve sanatkarlarımız olma üzere duyarlılık gösteren Van Fırıncılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanımız Sayın Şakir Engül’e ve fırıncı esnafımıza teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.  

“Depremzedelerin yanında olacağız”

Depremzedelerin yanında olacaklarını söyleyen Van Fırıncılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkan Şakir Engü Şakir Engül, “Fırıncı esnafımız olarak, dayanışma örneğini sergileyerek deprem bölgelerine ekmek ve su gönderiyoruz. Depremi yaşayan bir şehir olarak depremzedelerin yaşadığı sıkıntıları en aza indirmeye çalışıyoruz. Her zaman depremzedelerin yanında olacağız” dedi.