Van'da kapsamlı elektrik kesintisi nedeniyle su kesintisi yaşanabilir!

Van'da kapsamlı elektrik kesintisi nedeniyle su kesintisi yaşanabilir!
Van Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Genel Müdürlüğü, kentteki bazı mahallelerde yapılacak enerji kesintisi nedeniyle zorunlu kısmi su kesintisine gidileceğini duyurdu. 

VASKİ Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada; 

Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş. (VEDAŞ) tarafından 9 Kasım 2021 tarihinde İpekyolu, Tuşba ve Edremit ilçelerine bağlı; Şabaniye, Eski Edremit, Kurubaş, Gövelek, Ortanca, Arıtoprak, Karakoç Mahallelerinde ve buna bağlı sokak, köy, mezralarda planlı Orta Gerilim (O.G) hat bakım ve onarım çalışması nedeni ile enerji kesintisi uygulanacaktır. Yapılacak enerji kesintilerinden dolayı kentin büyük kısmını besleyen terfi merkezlerimizde ve sondajlarımızda zaman zaman sıkıntılar yaşanması ihtimaller arasında yer almaktadır. 

Bu bağlamda; Edremit, İpekyolu ve Tuşba ilçelerine bağlı;  Süphan Mahallesi, Kavurma Mahallesi, Memursen TOKİ, Şabaniye Mahallesi, Kurubaş Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, HacıBekir Mahallesi, Yeni Mahalle, Serhat Mahallesi, Şerefiye Mahallesi, Vali Mithat Bey Mahallesi, Seyyit Fehim Arvasi Mahallesi, Esenler Mahallesi, Sıhke TOKİ, Selimbey Mahallesi, Yalı Mahallesi, Alipaşa Mahallesi, Buzhane Mahallesi, Hatuniye Mahallesi, Halilağa Mahallesi, Cevdetpaşa Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Hafıziye Mahallesi, Bahçıvan Mahallesi, Şemsibey Mahallesi, Altıntepe Mahallesi, Abdurrahman Gazi Mahallesi, İskele Mahallesi, İstasyon Mahallesi, Seyrantepe Düzyol Mahallesi ve Akköprü Mahallesinde 09 Kasım 2021 (Salı) günü sabah saat 08:30 ila akşam 18:00 saatleri arasında içme suyunda kısmi düşüşler ve kesintiler meydana gelmesi muhtemeldir.   

Yapılacak çalışmanın hızlı ve programlı bir şekilde tamamlanması için ekiplerimizce gerekli tedbirler alınarak VEDAŞ ile irtibat halindedir. 

Vatandaşların mağduriyet yaşamamaları için tedbirli olmaları gerekmektedir.