19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı mesajları

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı mesajları
Van Valisi İbrahim Taşyapan, Edremit Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli ve AK Parti Van İl Başkanı Zahir Soğanda, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle birer mesaj yayınladılar.

- Vali Taşyapan, yayınladığı mesajda, “Yüce milletimizin, vatanı işgalden kurtarmak ve yeni bir devlet kurmak için tüm milletçe adeta bir ölüm kalım mücadelesi verdiği kurtuluş savaşının başlangıcı 19 Mayıs 1919’un 98. yıldönümünde Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı bir kez daha coşkuyla kutluyoruz. Kurtuluş meşalesinin yakılarak tarihi adımların atıldığı o günlerde, yok edilmeye çalışılan bir millet, umutlarını ve kendi kaderini tayin etme kararlılığını Samsun’dan Anadolu’nun her bir köşesine yaymış ve İstiklal mücadelesini bu anlayışla sürdürerek nihayet zaferle noktalamıştır. Tarihin farklı dönemlerinde ve her ihtiyaç duyulduğunda olduğu gibi 19 Mayıs 1919’da tekrar ortaya çıkan milli ruh, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin her bir ferdinin yüreğinde ümit ediyorum ki sonsuza kadar yaşayacaktır. Geleceği ve bağımsızlığı uğruna bedel ödemek konusunda tereddüdü bulunmadığını, son olarak 15 Temmuz kalkışmasında gösteren bu milletin istikbali gençlere, bizler de Gazi Mustafa Kemal gibi çok güveniyor, beklentilerimizi boşa çıkarmayacaklarına gönülden inanıyoruz. Bu duygularla Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı heyecanını birlikte yaşamaya davet ettiğim tüm gençlerimizin ve saygıdeğer Vanlı hemşehrilerimin bayramını kutluyor, her birine; geleceğin gençlerine daha müreffeh, daha güçlü bir Türkiye bırakma yolculuklarında üstün başarılar ve sağlıklı ömürler diliyorum” dedi.


Edremit Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli de, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Atıf Çiçekli, yayımladığı mesajda, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının 98. yıldönümünü kutlamanın gururu ve heyecanı içinde olduklarını ifade etti. Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Cumhuriyeti biz kurduk, onu yaşatacak ve yükseltecek olan sizlersiniz’ sözünü de hatırlatan Atıf Çiçekli, “Kurtuluş mücadelemizin sembolü olan 19 Mayıs’ın gençlerimize armağan edilmesi son derece anlamlıdır. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimize inancım ve güvenim tamdır. Zor dönemlerden geçerek bugünlere güçlenerek gelen devletimiz, emanet edeceğimiz gençlerimiz sayesinde daha da ileriye götürüleceğine yürekten inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla anıyor, gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum” ifadelerini kullandı.


AK Parti Van İl Başkanı Av. Zahir Soğanda ise, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda, gençlerin tarihten aldıkları ilhamla medeniyet yürüyüşünü çok daha ileri mesafelere taşıyacağını belirtti. İstiklal mücadelesinin sembol günü 19 Mayıs’ın, istikbalin sembolü gençlere armağanın ve bayram ilan edilmesinin son derece anlamlı olduğunu vurgulayan Soğanda, "Güçlü ve müreffeh Türkiye idealini yaşatarak geleceğe taşıyacak olan cumhuriyetimizin emanetçisi gençlerimizdir. Onların yüzlerindeki ışıkta, gözlerindeki pırıltıda her geçen gün daha da güçlenen Türkiye’mizin aydınlık geleceğini görüyor, gençlerimize güveniyoruz. Bu sebeple AK Parti hükümeti olarak en önemli önceliğimiz, geleceğimizin güvencesi gençlerimizin yarınlara en iyi şekilde hazırlanmasına imkan sağlamak, onlara demokratik ve müreffeh bir ülke bırakmaktır. İnanıyorum ki Türkiye Cumhuriyeti, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da gençlerimizin nice büyük başarılarıyla taçlanacak ve ebediyen yaşayacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını rahmet ve minnetle yad ediyor, sevgili gençlerimizin ve tüm hemşehrilerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını yürekten kutluyor, selam ve sevgilerimi sunuyorum" dedi.