Yeni Diyarbakırspor'dan şok karar: Ligden çekildik!

Yeni Diyarbakırspor'dan şok karar: Ligden çekildik!
Yeni Diyarbakırspor'dan şok karar: Ligden çekildik! Spor Toto 3. Lig'de yer alan Yeni Diyarbakırspor Kulübü, dün olaylar nedeniyle yarıda kalan Denizli Büyükşehir Belediyespor maçının ardından ligden çekilme kararı aldı.
 Spor Toto 3. Lig'de yer alan Yeni Diyarbakırspor Kulübü, dün olaylar nedeniyle yarıda kalan Denizli Büyükşehir Belediyespor maçının ardından ligden çekilme kararı aldı.
Spor Toto 3. Lig 2. Grup'ta yer alan Yeni Diyarbakırspor Kulübü, şok bir açıklama yaparak ligden çekildiklerini duyurdu.

Yeşil kırmızılı kulübün başkanı Fevzi İlhanlı, yazılı olarak yaptığı  açıklamada dün son dakikada çıkan olaylar nedeniyle yarıda kalan Denizli Büyükşehir Belediyespor maçında haksızlığa uğradıklarını savundu. Halkın Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF) güven ve inancının kalmadığını belirten İlhanlı, bölgesel yeni bir futbol liginin kurulması amacıyla da bölge takımlarına çağrıda bulunarak girişimlere başladıklarını duyurdu.


"O HAKEM 2012'DE BİZİ KÜME DÜŞÜRMÜŞTÜ"
Maçın hakemi Hüseyin Sabancı’nın, 2011-2012 sezonunda Tokatspor-Diyarbakırspor maçında Diyarbakırspor’u küme düşüren hakem olduğunu kaydeden Fevzi İlhanlı, şunları söyledi: "Özel bir provokatör olduğu ve bu amaçla maçımızda görevlendirildiği açıkça belli olan bu kara vicdanlı, Denizli Büyükşehir Belediyespor maçının 90+6. dakikasında rakibe verdiği akla ve mantığa aykırı penaltı kararı ile sadece kulübümüzün şampiyonluğunu gasp etmekle kalmamış, koca kentimizi sporda 50 yıl geriye götüren olaylara neden olmuş, büyük umutlarla maçlara gelen 10 binlerce gencin hayallerini çalmıştır."

DİYARBAKIRSPOR-DENİZLİ BŞB MAÇINDA BÜYÜK OLAYLAR!
 


"FEDERASYONU UYARDIK AMA DİNLETEMEDİK"
Futbol Federasyonu ve MHK’yı uyarmalarına rağmen maça bu hakemin atandığını söyleyen İlhanlı, "4 yıl önce Diyarbakırspor’u küme düşüren hakemin Denizli Büyükşehir Belediyespor maçına verilmesi ve bu hakemin de beklenildiği gibi provokatörce bir karar vererek emeğimizi gasp etmesi üzerine kontrolden çıkan, tahrik olan halkımız sahaya inerek tepkisini göstermiştir" diye konuştu.

"BU ÖZEL PROVOKASYON YÜZÜNDEN..."
Fevzi İlhanlı, dün yaşananların spor olayı değil, halk ayaklanması olduğunu ileri sürerek, "Bu özel provokasyon sayesinde stat içinde ve dışında saatlerce süren olaylar yaşanmış, halkın öfkesi ve tepkisi kontrol altına alınamamıştır. Bu sıradan bir spor müsabakasında yaşanan olaylar değil, bir halkın haksızlığa ve zulme karşı ayaklanmasıdır. Bunun mesajının herkes tarafından iyi anlaşılması lazım" dedi.
İlhanlı, Türkiye liglerinde hak ve adaletin olmadığını ileri sürerek, bölgesel futbol liginin kurulması için de bölgedeki kulüplere çağrıda bulundu. Diyarbakırlı siyasetçilere de sitemde bulunan Fevzi İlhanlı, "Denizlili Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, kendi takımını özel olarak havaalanına kadar uğurladı ve Diyarbakır’daki olaylardan sonra İçişleri Bakanı’nı, valiyi özel talimatla devreye soktu. Siz ise bu halka verdiğiniz değeri maça dahi gelmeyerek ortaya koydunuz. Seçim çalışmalarınızı ve özel programlarınızı bu halkın ortak paydasından daha kıymetli gördünüz" dedi.

kaynak:hurriyet